Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Project Zomboid - głód: zdobywanie pożywienia, jedzenie

Gdzie znaleźć jedzenie i jak wyżywić postać.

Głód to jedna z mechanik w Project Zomboid. Jeśli nie zaspokoisz łaknienia swojej postaci, będzie ona coraz słabsza - a z czasem, po długim niedożywieniu, dojdzie do jej śmierci. Z tej strony dowiesz się gdzie znaleźć żywność i jak ją skonsumować.

Jeśli twoja postać nie zje niczego przez kilka godzin, przy prawej krawędzi ekranu pojawi się ikonka informująca o głodzie (1).

Początkowo będzie to niewinne burczenie w brzuchu, po kolejnych godzinach efekty będą się nasilać. Postać będzie szybciej się męczyć i zadawać będzie mniej obrażeń, wolniej będą także goić się rany. By temu zaradzić, musisz coś zjeść. Żywność znajdziesz w niektórych pojemnikach, niemal zawsze też w lodówce (2).

Niektóra żywność może być zamrożona i będzie wymagać ugotowania, ale większość rzeczy bez problemu da się zjeść. Po najechaniu na żywność zobaczysz jej statystyki (3) - kaloryczność, wpływ na głód i pragnienie, a także na nastrój postaci.

By rozpocząć jedzenie kliknij prawym przyciskiem, a następnie najedź na opcję zjedz (4). Możesz wybrać, czy chcesz od razu zjeść całość, 1/2 czy 1/4 pożywienia. W zależności od głodu i typu pożywienia będzie się to różnić - na ogół nie warto jednak się nadmiernie przejadać.

Gdy postać się naje, zyska odpowiedni status (5). Zwiększy się jej siła ataków, wolniej będzie się męczyć, lepiej będą się także goić rany. Najedzona postać także wolniej podupada na zdrowiu psychicznym.

Pamiętaj, by konsumować jedzenie w odpowiedniej kolejności. Najpierw warzywa, owoce i mięso - czyli przedmioty, które szybko się psują. Puszki i chipsy zostaw sobie na potem - nie psują się i możesz zjeść je kiedykolwiek.

Spis treści: Project Zomboid - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Project Zomboid - zamknięte drzwi: jak wejść do budynku

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze

More On Project Zomboid

Najnowsze artykuły