Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedano już 20,2 mln PS4

Znamy też specyfikację i wstępny okres premiery Project Morpheus.

Sony ogłosiło, że na całym świecie sprzedano już ponad 20,2 mln egzemplarzy konsoli PlayStation 4.

Jeszcze w styczniu tego roku informowano, że wynik wynosi 18,5 mln.

„Jesteśmy wdzięczni fanom PlayStation z całego świata za ich ogromne wsparcie. Czujemy się zaszczyceni faktem, że na całym globie gracze wybierają PS4 jako swoje centrum rozrywki i gier” - komentuje Andrew House, szef Sony Computer Entertainment. „Nie ustajemy w wysiłkach, by dostarczać użytkownikom unikalnych, interaktywnych doświadczeń napędzanych bogatymi możliwościami społecznościowymi systemu PS4”.

Xbox One został wysłany do sklepów w liczbie 10 milionów sztuk. To dane z końca ubiegłego roku - od tego czasu Microsoft nie oferował aktualizacji.

Podczas prezentacji na GDC Sony ujawniło także, że zestaw rzeczywistości wirtualnej Project Morpheus zadebiutuje najpewniej w pierwszej połowie przyszłego roku.

Podano też specyfikację techniczną: urządzenie otrzyma 5,7-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1920×1080, przy imponującym odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Opóźnienia mają wynosić 18 milisekund, a pozycję głowy będzie śledzić dziewięć diod LED. Kąt widzenia wyniesie sto stopni.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze