Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Project Cars opóźnione po raz kolejny - premiera w połowie maja

To już czwarta data.

Symulator wyścigów Project Cars zanotował kolejne opóźnienie - tym razem do połowy maja. W tym okresie gra zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Nawet takie screeny mogą się znudzić

Wydawca - Bandai Namco - oraz twórcy ze Slightly Mad Studios zapewniają, że dodatkowy czas zostanie przeznaczony na ostatnie poprawki. Warto dodać, że identyczny powód podawano przy dwóch ostatnich przesunięciach terminu wydania.

„Gra jest ukończona w 99,9 procentach, ale pozostałe 0,01 proc. to trudne do przewidzenia problemy i małe błędy" - napisano w informacji prasowej. „Jesteśmy w całości zaangażowani w dostarczenie przełomowych wrażeń z rozgrywki i zmiana daty na połowę maja pozwala upewnić się, że tak właśnie będzie.”

Twórcy planują zaoferować graczom darmowy bonus w ramach zadośćuczynienia, dostępny wraz z premierą. Szczegóły na ten temat poznamy wkrótce.

Gra zaoferuje rozbudowaną karierę dla jednego gracza, tryb wieloosobowy oraz ponad sześćdziesiąt tras. W planach na dalszą przyszłość jest jeszcze konwersja na Wii U.

Project Cars miało zadebiutować pierwotnie w listopadzie ubiegłego roku. Później plany zmieniono na marzec, a ostatnio - na 2 kwietnia.

„Choć jeszcze nie wszystko zostało dopieszczone, a do wielu funkcji nie mieliśmy dostępu, ten ambitny projekt ma duże szanse spełnić wysokie wymagania i zagrozić monopolowi Forzy Motorsport oraz Gran Turismo na ich rodzimych konsolach” - napisał Damian po ostatnich testach wersji beta.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze