Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Project CARS 2 - poradnik i najlepsze porady

Ustawienia samochodu, pogoda, lista samochodów i porady ogólne.

Witamy w poradniku i solucji do gry Project CARS 2. Niniejsza publikacja zawiera porady ogólne dla początkujących graczy, a także tajniki dotyczące tworzenia własnych wyścigów i listę wszystkich samochodów dostępnych w grze.

Project CARS 2 to druga część bardzo dobrze przyjętej - zarówno przez graczy, jak i krytykę - gry samochodowej wyprodukowanej przez brytyjskie studio Slightly Mad Studios. Produkcja kładzie wysoki nacisk na realizm, choć po włączeniu stosownych asyst można też w nią grać jak w zręcznościówkę.

Zapraszamy do lektury! Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z tymi kilkoma stronami wejście w świat Project CARS 2 będzie łatwiejszy i przyjemniejszy.


Wskazówki na start

Poniżej znajdziecie kilka stron przeznaczonych dla początkujących graczy, ale także tych, którzy z grą jeszcze nie mieli okazji się zapoznać. Wśród nich pytania i odpowiedzi dotyczące rozgrywki, a także galeria prezentująca oprawę graficzną.


Porady ogólne

- Najszybsi są ci, którzy mądrze zwalniają w zakrętach. Dobranie prawidłowej prędkości przy pokonywaniu zakrętów to podstawa dla bycia szybkim. Za dużo gazu na wejściu lub wyjściu z łuku może poskutkować wypadnięciem z trasy lub efektownym „bączkiem”.

- Nigdy nie podchodź bezpośrednio do wyścigu. Po pierwsze, będziesz startował z ostatniej pozycji, a po drugie, nie będziesz miał okazji do sprawdzenia różnych możliwości pokonania zakrętów. Jeśli zależy ci na czasie, zacznij chociaż od kwalifikacji.

- Jeśli nie jesteś fanem samodzielnego dłubania w ustawieniach samochodu, zleć to zadanie swojemu inżynierowi, którego odwiedzisz w boskie pomiędzy okrążeniami. Po odpowiedzi na kilka prostych pytań dokona stosownych poprawek. Czasami jednak potrafi przesadzić, wówczas będziesz musiał pojawić się w boksie jeszcze raz.

- Bądź fair. Wyścigi samochodowe, pominąwszy zawody typu demolition derby, to przede wszystkim zdrowa rywalizacja. Wzajemne obcieranie lakieru jest dość normalną rzeczą, ale celowe spychanie przeciwników lub nieprzepisowe ścinanie zakrętów nie będzie dobrze postrzegane, zwłaszcza w zmaganiach sieciowych.

- Praktyka czyni mistrza. Zamiast żonglować pomiędzy różnymi samochodami, staraj się znaleźć w danej klasie taki, który odpowiada ci najbardziej. Z czasem próbuj także - najlepiej metodą prób i błędów - samodzielnie ustawiać samochód. Każdy ułamek sekundy jest tu na wagę złota!

Komentarze