Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Producent Rune Factory ogłasza bankructwo

Studio Neverland zamknięte po 20 latach.

Studio Neverland, twórcy popularnych zwłaszcza w Japonii serii Lufia oraz Rune Factory ogłosili bankructwo. Firma zajmowała się aktualnie pracą przy Rune Factory 5 - los tej gry jest obecnie nieznany.

Informacje opublikowano w tym tygodniu na oficjalnej stronie studia, jako przyczyny wymieniając „zmiany w środowisku biznesowym”, które spowodowały, że sytuacja finansowa w firmie „znacząco się pogorszyła” (tłumaczenie za serwisem Siliconera).

Seria Rune Factory rozpoczynała jako spin-off Harvest Moon, gdzie budujemy i zarządzamy farmą. Produkcje Neverland wyróżniały się jednak możliwością walki z potworami.

Cztery główne odsłony ukazały się na konsolach Nintendo DS i 3DS (Rune Factory 4 trafi do Europy dopiero w przyszłym roku, choć debiutowało już w Japonii i w Stanach Zjednoczonych).

Powstały także odsłony na stacjonarne konsole - Rune Factory Frontier na Wii z 2008 roku czy Rune Factory: Oceans na PS3 i Wii, w 2011 r.

Równie dużą popularnością cieszyła się serii Lufia, reprezentująca gatunek japońskich RPG. Ostatnia odsłona - Lufia: Curse of the Sinistrals - ukazała się w 2010 roku, ale w Europie jako ostatnie wydano Lufia: The Legend Returns na Game Boy Color, jeszcze w 2001 r.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły