Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Producent Bayonetty 2 na Wii U ma już dość pytań o inne platformy

„Słyszeliśmy. Rozumiemy.”

Producent ekskluzywnej dla Wii U gry akcji Bayonetta 2 skorzystał z serwisu Twitter, by napisać, co sądzi o „fanach błagających o port gry”.

JP Kellams ze studia Platinum Games przyznał, że „nienawidzi” publikować informacji o grze, ponieważ wynikiem jest zawsze fala odpowiedzi od fanów, domagających się wydania tytułu na innych platformach.

„Nienawidzę pisania o Bayonetta 2 na naszym Facebooku. Nie dlatego, że nienawidzę Bayonetty 2, ale raczej pedantycznych fanów, błagających o port gry” - wyjaśnił (dzięki, NintendoLife).

„Od zapowiedzi minął już rok. Słyszeliśmy. Rozumiemy. Jesteśmy po prostu szczęśliwi, że możemy stworzyć Bayonettę 2 dla cierpliwych fanów” - dodał, mając zapewne na myśli cierpliwych fanów z konsolą Wii U.

Pierwsza część serii ukazała się na początku 2010 roku, na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Wydawało się, że nie ma co liczyć na kontynuację, ale do akcji wkroczyło Nintendo.

W odróżnieniu o innych produkcji ekskluzywnych dla Wii U, Bayonetta 2 prawdopodobnie nie trafi na inne platformy - Nintendo skrupulatnie nadzoruje prace, choć nie ingeruje w sferę kreatywną.

Gra ukaże się w przyszłym roku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze