Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Producent akcesoriów Mad Catz ma spore problemy finansowe

Nadzieja w Rock Band 4.

Założona w 1989 roku firma Mad Catz ma poważne problemy finansowe. Producent akcesoriów do gier musi poprawić wyniki, lub grozi mu bankructwo.

Cała nadzieja w plastikowej gitarze

W czerwcu tego roku akcjonariusze dowiedzieli się, że nie udało się osiągnąć miesięcznego wyniku, co wywołało reakcję ze strony banku Wells Fargo, obsługującego zadłużenie korporacji.

Obie firmy doszły jednak do porozumienia, które obowiązuje do 31 lipca. Mad Catz potrzebuje jednak „znaczących wpływów ze sprzedaży oczekiwanych produktów związanych z grą Rock Band 4” - napisano w komunikacie (dzięki, Gamespot).

Mad Catz regularnie notuje straty na zakończenie roku, już od 2011 r. Firma jest współwydawcą rytmicznej gry zręcznościowej na PlayStation 4 i Xbox One.

Amerykański producent kontrolerów i dodatkowego sprzętu już w przeszłości budował plastikowe gitary i inne instrumenty, służąc jako dystrybutor i współwydawca Rock Band 3, wraz z Electronic Arts.

Sukces Rock Band 4 nie jest jednak pewnikiem, co w połączeniu z innymi czynnikami powoduje, że „ciągłym zmartwieniem jest możliwość kontynuowania działalności”.

W rozmowie z serwisem Game Informer przedstawicielka firmy zapewnia jednak, że Mad Catz zdołało pozyskać nowe linie kredytowe, a sytuacja firmy jest bardziej skomplikowana i pozytywna, niż może sugerować wydany komunikat dla inwestorów.

Mad Catz Interactive jest także właścicielem marki Saitek, popularnej wśród miłośników symulatorów lotu.

Rock Band 4 ukaże się 6 października na PlayStation 4 i Xbox One.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze