Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Producenci Ghost of Tsushima zostaną ambasadorami prawdziwej Cuszimy

Dożywotnio.
  • Nate Fox i Jason Connell z Sucker Punch dostaną tytuły ambasadorów Cuszimy
  • Wyróżnienie przyznano za promowanie wyspy poprzez grę

Reżyser i dyrektor kreatywny Ghost of Tsushima - Nate Fox i Jason Connell - otrzymają tytuły dożywotnich ambasadorów prawdziwej Cuszimy, czyli wyspy, na której osadzono akcję gry.

Do tej pory wyróżnienie dostawali przede wszystkim uznani Japończycy. Po raz pierwszy nagroda zostanie przyznana osobom, które za pośrednictwem „swoich dzieł” rozsławiły nazwę i historię regionu.

- [Fox i Connell] rozsławili nazwę i historię Cuszimy na cały świat w tak wspaniały sposób. (…) Cuszima pozostawała w zasadzie nieznana, więc nie wiem, jak im podziękować za przedstawienie naszej opowieści za pomocą fenomenalnej grafiki i głębokiej fabuły - mówi Hiroki Hitakatsu, burmistrz wyspy, cytowany przez serwis VGC.

Ghost of Tsushima chwalone jest za odwzorowanie wyspy

- Nie przyznałem im wyróżnienia, by coś musieli w przyszłości robić. Dzięki tej dwójce, studiu Sucker Punch Productions i firmie SIĘ, od ludzi z całego świata ciągle słyszę, że dowiedzieli się o Cuszimie, a teraz chcą zobaczyć, zwiedzić i poznać region - dodaje.

Ze względu na pandemię, deweloperzy odbiorą tytuł ambasadorów na wirtualnej ceremonii, ale z pozostałymi członkami zespołu otrzymali zaproszenie na wyspę, gdy znikną ograniczenia. Władze chcą też z Sony przygotować trasę turystyczną, inspirowaną Ghost of Tsushima.

Co ciekawe, gra pośrednio wpłynęła już na prawdziwą Cuszimę. Niedawno fani produkcji pomogli zebrać pieniądze na rekonstrukcję bramy Torii, którą w ubiegłym roku zniszczył tajfun.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze