Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Problemy z optymalizacją gry Dishonored 2 na PC

Twórcy analizują zgłoszenia.

Dishonored 2 jest już dostępne dla wszystkich, którzy kupili grę przed premierą. Okazuje się, że wersja PC boryka się z różnymi problemami - przede wszystkim niczym nieuzasadnionymi spadkami płynności oraz zacinaniem.

Rekomendowana karta graficzna to GTX 1060 od Nvidii, jednak nawet posiadacze tego modelu zgłaszają problemy związane ze spadkami liczby klatek na sekundę.

Możemy potwierdzić, że momentami rozgrywka nie sprawia wrażenia płynnej, nawet w chwilach, gdy licznik FPS wskazuje wartość 60 klatek, co sugeruje kłopoty z poprawną synchronizacją.

Na komputerze z kartą GTX 970, procesorem i5 6600 i 16 GB pamięci RAM trudno o utrzymanie 60 FPS, przy średnio-wysokich ustawieniach oprawy. Czasem przejście do nowej części lokacji to chwilowe - na szczęście krótkie - spadki nawet do 24 klatek.

Wymieniane błędy dotyczą też sterowania przy użyciu myszy. Wygładzanie ruchów zdaje się pozostawać włączone nawet po odznaczeniu odpowiedniej opcji w menu.

Deweloperzy z Arkane Studios poinformowali, że zdają sobie sprawę z publikowanych przez użytkowników komentarzy o technicznych niedociągnięciach gry. Nie ujawniono jednak, kiedy można spodziewać się ewentualnej łatki.

Pewne problemy mają też użytkownicy bez szybkich łącz internetowych. Wersja pudełkowa na PC to tylko jedna płyta - 4,5 GB danych. Pełna wersja to już 32,2 GB, a różnicę trzeba niestety pobrać za pośrednictwem Steama.

Warto przypomnieć, że wersje konsolowe otrzymały dziś zajmującą 9 GB aktualizację.

Komentarze