Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prezes Microsoftu pewny przejęcia Activision Blizzard. „Dajcie nam rywalizować”

Kontrole to nic strasznego?

W czasie gdy Microsoft odczuwa coraz większą presję ze strony organów regulacyjnych w związku z przejęciem Avtivision Blizzard, prezes firmy - Satya Nadella - stwierdził, że transakcja z pewnością zostanie sfinalizowana.

- Oczywiście, że każde przejęcie tego kalibru przejdzie przez kontrolę, ale czujemy się bardzo, bardzo pewni, że nam się uda - powiedział Satya Nadella w rozmowie z serwisem Bloomberg.

Dyrektor generalny Microsoftu stwierdził też, że Microsoft jest „czwartym lub piątym” w kolejności zawodnikiem w branży gier wideo, podczas gdy Sony jest numerem jeden, a ma na koncie kilka przejęć. - Jeśli chodzi o konkurencję, to pozwólcie nam konkurować - dodał.

Tymczasem urzędnicy coraz baczniej przyglądają się transakcji Microsoftu. Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków ogłosił niedawno rozszerzenie śledztwa pod kątem zaburzenia zdrowej konkurencji na rynku konsolowym i w usługach.

Sony również coraz częściej wyraża dezaprobatę sytuacji, szczególnie w kontekście Call of Duty. Szef PlayStation nazwał nawet zapewnienia Microsoftu o pozostawieniu CoD-a na PS5 „nieodpowiednimi”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze