Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prezentacja gier na Xbox Series X - wszystkie zwiastuny i trailery z Inside Xbox

Trzynaście produkcji na konsolę nowej generacji.

Zakończyła się pierwsza prezentacja z serii Xbox 20/20. Partnerzy Microsoftu zaprezentowali w sumie 13 gier, które trafią w okresie świątecznym na konsolę Xbox Series X.

Gwoździem programu był pierwszy materiał z fragmentami rozgrywki z Assassin's Creed Valhalla. Nowa gra Ubisoftu zadziała w ramach programu Smart Delivery, co oznacza, że wersję z Xbox One uruchomimy także na Series X.

Poza tym, zapowiedziano także grę Dirt 5, a polskie studio Bloober Team pokazało gameplay z horroru The Medium. Fani Vampire The Masquerade: Bloodlines 2 otrzymali też nowe, bardzo krótkie fragmenty rozgrywki.

Zaprezentowano także między innymi nowy gameplay z dynamicznej strzelanki Bright Memory: Infinite. Futurystyczny shooter przywodzi na myśl połączenie nowych odsłon Shadow Warrior z elementami Bulletstorma.


Studio Raw Fury zapowiedziało grę przygodową Call of the Sea. Akcja rozgrywa się w latach 30. na małej wyspie południowego Pacyfiku. Bohaterka trafia na miejsce w poszukiwaniu zaginionego męża.


Deep Silver ujawniło natomiast kosmiczną strzelankę Chorus z rozgrywką w stylu Everspace. Efektowny shooter kładzie nacisk na budowanie przejmującej atmosfery i prowadzenie narracji. Gra zadziała w ramach Smart Delivery.


EA Sports zapowiedziało Madden NFL 21. Możemy przyjrzeć się nowej jakości oprawy graficznej, choć tylko przez krótką chwilę. Większa prezentacja dopiero przed nami.


Scarlet Nexus to nowa gra od Bandai Namco. Bohaterem jest Yuito Sumeragi, rekrut organizacji psionicznych wojowników. Akcja rozgrywa się w futurystycznej metropolii, a w walce wykorzystujemy telekinezę i wiele innych efektownych mocy. Oprawa przywodzi na myśl Code Vein.


Twórcy gry Scorn - połączenia horroru i strzelanki - potwierdzili, że tytuł trafi też na Xbox Series X. Nowy materiał pozwala przyjrzeć się wyjątkowym projektom lokacji w lepszej oprawie.


Second Extinction od twórców Generation Zero to kooperacyjna strzelanka, w której gracze staną naprzeciwko zmutowanych dinozaurów. Pora odzyskać kontrolę nad Ziemią. W zabawie weźmie udział 3 graczy - także na Xbox One (gra wspiera Smart Delivery).


The Ascent to RPG akcji w stylu Diablo z mechaniką strzelanki. Pozwoli w wybuchowy sposób rozprawić się z bandytam i członkami wrogo nastawionych korporacji. Ten tytuł również zadziała na Xbox Series X w ramach programu Smart Delivery.


Yakuza: Like a Dragon trafi na Xbox One i - w ramach Smart Delivery - na Series X. To nietypowa odsłona popularnego cyklu, ponieważ stawia na turową walkę rodem z jRPG, a nie na dynamiczne starcia pełne kombosów.

Microsoft podkreśla, że wszystkie pokazywane tytuły są tworzone z myślą o wykorzystaniu pełnego potencjału platformy - to choćby obsługa natywnego 4K czy sprzętowej akceleracji raytracingu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze