Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prequel Project I.G.I. nie powstanie? Zamknięto studio odpowiedzialne za grę

Antimatter Games kończy bieg.

Firma Enad Global 7 postanowiła zamknąć studio Antimatter Games. Konkretów nie podano, lecz najprawdopodobniej oznacza to skasowanie projektu IGI Origins, stanowiącego prequel serii Project IGI z lat 2000.

„Przeanalizowano różne opcje strategiczne dla AMG, w tym pracę na zlecenie, sprzedaż studia i partnerstwo wydawnicze z zewnętrznym podmiotem dla IGI, tytułu rozwijanego przez AMG w ostatnich latach” - napisano w ogłoszeniu. „Wysiłki nie przyniosły jednak rezultatów w zakładanym terminie. W rezultacie podjęto decyzję o ograniczeniu dalszych inwestycji i zamknięciu studia”.

Losów IGI Origins nie opisano w szczegółach, a na Steamie w sekcji z datą premiery nadal widnieje „wkrótce”. Możliwe jest oddelegowanie obowiązków innym deweloper, lecz taki krok jest raczej mało prawdopodobny. Enad Global 7 dodaje bowiem, że musi dokonać odpisów w związku z posunięciem i poniesie stratę na poziomie 15-25 koron szwedzkich (1,4-2,3 mln dol.).

Angielskie Antimatter Games odpowiadało w przeszłości za Rising Storm 2: Vietnam, a obecnie rozwijało nie tylko wspomniany prequel, ale także strzelankę pod nazwę ’83, zapowiedzianą w 2019 roku. Ten tytuł zakładał bitwy dla 80 graczy i konflikt NATO z Układem Warszawskim.

Wracając do IGI Origins, obiecująco zapowiadający się tytuł ujawniono w 2019 roku. Bohaterem był agent brytyjskiego MI6 o pseudonimie Regent. Podobnie jak udane Project I.G.I. z 2000 roku, tytuł stawiał na ostrożną rozgrywkę i skradanie, a nie na otwartą walkę.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze