Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prequel Final Fantasy 7 dostanie remaster. Nowa wersja gry z PSP

Crisis Core nadejdzie jeszcze w tym roku.

Druga część remake’u Final Fantasy 7 to nie jedyny projekt ujawniony przez Square Enix podczas wczorajszego pokazu. Firma zapowiedziała bowiem remaster Crisis Core - gry wydanej w 2008 roku na PSP.

Nowa wersja produkcji trafi do sprzedaży jeszcze tegorocznej zimy, ale dokładnej daty premiery nie ujawniono. Pozycja zmierza na PC oraz konsole PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One i Nintendo Switch.

Remaster ukaże się pod nazwą Crisis Core Final Fantasy 7 Reunion i zaoferuje między innymi znacznie udoskonalone modele postaci oraz elementów otoczenia. W planach również pełny dubbing i nowe utwory muzyczne.

Oryginalna gra zadebiutowała w 2008 roku na PSP. Tytuł jest prequelem siódmej części cyklu rozwijanego przez Square Enix i opowiada o Zacku - przyjacielu Clouda i członka oddziału Soldier korporacji Shin-Ra. Postać pojawi się też w drugiej części remake’u „siódemki”.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze