Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prequel Borderlands 2 ukaże się na PC, PlayStation 3 i X360? - raport

W roli głównej młody Handsome Jack.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, studio 2K planuje premierę prequela Borderlands 2, zmierzającego na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Handsome Jack, w wersji Borderlands 2

Serwis GamePointsNow.com podaje, powołując się na materiały na wyłączność, że twórcy umieścili akcję między pierwszą i drugą odsłoną serii, a za prace odpowiada nie tylko Gearbox Software, ale także 2K Australia, które wcześniej wspomagało serie BioShock czy XCOM.

Głównym bohaterem opowieści ma być podobno młodszy Handsome Jack, poszukujący potężnego artefaktu obcych. Gramy jako jeden z czterech żołnierzy: Athena The Gladiator, Wilhelm The Enforcer, Nisha The Lawbringer lub Fragtrap - uzbrojony Claptrap. Akcja toczy się na księżycu Elpis i na terenie bazy Hyperion, znanej już z Borderlands 2.

Pojawi się także nowa klasa broni - Cryo. Część akcji ma zostać umieszczona w stanie słabszej grawitacji, gdzie pomogą plecaki odrzutowe. Ważną rolę odegra także tlen, wymagany do przeżycia i zbierany w toku gry.

Tak konkretne informacje sugerują, że mamy do czynienia z czymś więcej, niż tylko spekulacjami. Co więcej, w ten weekend rozpoczyna się impreza PAX East, gdzie 2K zazwyczaj prezentuje kilka nowości.

W lutym tego roku Randy Pitchford - szef Gearbox Software - przyznał w wywiadzie, że jego studio nie pracuje nad kolejną częścią serii Borderlands, ale nie wspomniał nic o prequelu.

- Nie zajmujemy się Borderlands 3 - mówił. - Mamy jeszcze plany związane z tą serią, ale Borderlands 3 nie istnieje. Wkrótce ogłosimy rzeczy, które robimy z serią. Myślę, że spodobają się fanom serii.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze