Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (21.09 - 27.09)

SOMA, FIFA 16 i inne.

Żegnamy wrześniowe spowolnienie, a jesień witamy wraz z większą liczbą premier. Największym hitem tygodnia jest oczywiście FIFA 16, ale fanów horrorów zainteresuje na pewno SOMA. Jest też strategia Grand Ages: Medieval czy Final Fantasy 5 na PC.

Wtorek, 22 września

Gra akcji ukaże się w trzech odcinkach: każdy z własną fabułą, postaciami, ścieżką dźwiękową czy stylem walki do opanowania. Poprzednie Afro Samurai ukazało się w 2009 roku za sprawą Bandai Namco, jako trójwymiarowa gra akcji z elementami platformówki, z muzyką RZA.

 • Blood Bowl 2 (PC, PlayStation 4, Xbox One)
  Wersja językowa: polska (napisy) na PC, angielska na konsolach

Blood Bowl to stworzona w 1987 roku parodia amerykańskiego futbolu bazująca na uniwersum Warhammer Fantasy. Rozgrywka przypomina w założeniach popularną w USA dyscyplinę. Dwie drużyny starają się przenieść piłkę do wyznaczonej strefy na przeciwległym krańcu pola gry. Mecze są jednak o wiele bardziej brutalne, a zawodnicy nie przejmują się zasadami fair play.

 • SOMA (PC)
  Wersja językowa: angielska

Akcja projektu toczy się w podwodnej placówce badawczej PATHOS-2, pełnej tajemniczej maszynerii, obdarzonej zaawansowaną inteligencją. Sytuację obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, przemierzając mroczne korytarze laboratoriów. Manipulujemy obiektami, rozwiązujemy zagadki logiczne i unikamy bezpośrednich starć z przeciwnikami.

Czwartek, 24 września

 • FIFA 16 (PC, PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One)
  Wersja językowa: polska

Najbardziej istotne nowości to bardziej zróżnicowane zachowania obrońców i usprawniony system celowania przy podaniach. W tym roku gracze mają także doczekać się „przełomowych i bezprecedensowych zmian w polskim komentarzu”. Niestety, szczegóły dotyczące wspomnianych zmian pozostają nieznane.

 • Cities: Skylines - After Dark (PC)
  Wersja językowa: angielska

Największą innowacją w dodatku jest zmienny cykl dobowy. Nocą aktywne będą budynki z nowej specjalizacji - wypoczynkowej. Za dnia posłużą za zwykłe struktury komercyjne, by po zachodzie słońca zamienić się w centra aktywności. Na potrzeby After Dark twórcy przygotowali nowe zestawy tekstur dla większości obiektów. Są też nowe modele, takie jak neonowe znaki i światła.

Komputery osobiste otrzymają konwersję wydaną już na urządzeniach mobilnych, w 2013 roku. Dodano osiągnięcia, kolekcjonerskie karty i odpowiednie sterowanie. W tej odsłonie znalazły się także dodatki wprowadzone w 2006 roku w wydaniu na Game Boy Advance, w tym modele postaci od Kazuko Shibuyi oraz dodatkowa lokacja do zwiedzenia - The Sealed Temple. Jest też nowy boss, Enuo.

Piątek, 25 września

Akcja Grand Ages: Medieval toczy się we wczesnym średniowieczu. Gracz jest przywódcą małego plemienia, a zadaniem jest poprowadzenie ludności do sukcesów. Eksplorujemy teren, zbieramy surowce, prowadzimy relacje z innymi społecznościami i handlujemy. Zakładamy też nowe miasta, dbamy o rozwój technologii i odpieramy ataki rosnących w siłę barbarzyńców.

Największą innowacją w tej odsłonie popularnej (głównie w USA) serii jest wprowadzenie pojazdów. To nie tylko samochody, ale także samoloty czy łodzie - łącznie do sklepów trafi 20 różnych modeli i tyle samo postaci. Fabuła w tej odsłonie skupi się na kolejnym pojedynku z głównym wrogiem - Kaosem. Ten przygotował broń o skomplikowanej nazwie Doomstation of Ultimate Doomstruction i chce zniszczyć krainę Skyland. Powstrzymać mogą go tylko gracze.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze