Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier (14.12 - 20.12)

Minecraft na Wii U, King's Quest i niewiele więcej.

Końcówka roku nie obfituje w hity i pozwala w spokoju zmielić mak i zakisić kapustę do pierogów, a także ukończyć kupione wcześniej produkcje. Do tego Minecraft na Wii U, przygodówka Aviary Attorney czy drugi odcinek King's Quest.

Wtorek, 15 grudnia

  • Drugi odcinek King's Quest (PC, PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One)
    Wersja językowa: angielska

Produkcja studia The Odd Gentleman to swego rodzaju restart serii popularnej w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Opowiada o perypetiach króla Grahama, zanim objął władzę w Daventry.

Mowa o pierwszym elemencie rozszerzenia - lądowaniu na planetach w ramach Planetary Landings. Poruszanie na powierzchniach ułatwia nowy pojazd kołowy, czyli Scarab SRV. Gracze otrzymają możliwość eksploracji szczegółowo odtworzonych planet i księżyców kompletnej Drogi Mlecznej, zbudowanych w skali 1:1.

Środa, 16 grudnia

Oryginalna wersja Final Fantasy 6 debiutowała w Stanach Zjednoczonych w 1994 roku, jako Final Fantasy 3. Akcja rozgrywa się w steampunkowym świecie, którego kształt zmienia się wraz z fabułą. Prowadzimy grupę rebeliantów, planujących obalenie dyktatury.

Czwartek, 17 grudnia

  • Minecraft (Wii U)
    Wersja językowa: angielska

Nowa odsłona Minecrafta na sprzęt Nintendo skorzysta z możliwości GamePada i dostępna będzie w zestawie z pakietem sześciu DLC z teksturami. Deweloperzy zamierzają udostępnić 16 kolejnych dodatków w dniu premiery - do zakupu osobno - i planują już kolejne rozszerzenia do sprzedaży.

Piątek, 18 grudnia

Postacie stylizowane są na ptaki i inne zwierzęta, zgodnie z surrealistycznymi ilustracjami francuskiego artysty z początków XIX wieku. Akcja gry toczy się w Paryżu w 1848 roku. Podejmujemy się dobrze płatnego zlecenia od kotki Caterline Demiaou, oskarżonej o morderstwo. Musimy udowodnić jej niewinność.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze