Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (02.03 - 08.03)

Helldivers, OlliOlli 2 i inne.

Początek marca zaczynamy spokojnie, od kilku tytułów niezależnych. Zagramy między innymi w przygodowy horror White Night, zręcznościowe OlliOlli 2: Welcome to Olliwood i strzelankę Zombie Army Trilogy.

Wtorek, 3 marca

  • White Night (PC, Mac, Linux, PlayStation 4, Xbox One)
    Wersja językowa: angielska

Akcja White Night toczy się w Bostonie w latach 30. ubiegłego wieku. Twórcy postawili na nastrojową, czarno-białą oprawę graficzną, inspirowaną klasycznymi filmami noir. Gracz wkroczy do opuszczonej posiadłości, starając się rozwikłać jej tajemnice i znaleźć pomoc po wypadku samochodowym.

Środa, 4 marca

  • Helldivers (PlayStation 3, PS4, PS Vita)
    Wersja językowa: angielska

Produkcja przeznaczona jest dla maksymalnie czterech osób, walczących z niebezpiecznymi kosmitami na odległych planetach. Akcję obserwujemy z góry, w rzucie izometrycznym.

Założenia dwuwymiarowej gry zręcznościowej pozostaną niezmienione. Tak jak w pierwszej części, gracze zajmą się wykonywaniem trików na deskorolce. Sequel zaoferuje więcej sztuczek. Twórcy obiecują też większą liczbę zróżnicowanych lokacji.

Gra jest klasyczną przygodówką, w stylu „wskaż i kliknij”. Posługujemy się więc wyłącznie myszką, klikając po ekranie, wybierając przedmioty i uruchamiając mechanizmy. Mroczna oprawa graficzna rodem z sennych koszmarów przywodzi na myśl prace Beksińskiego czy Gigera.

Piątek, 6 marca

  • ScreamRide (X360, Xbox One)
    Wersja językowa: polska (napisy) na PC

Gracze będą mogli budować zakręcone kolejki górskie, ale także w spektakularny sposób niszczyć wszystkie konstrukcje. Twórcy przygotowali 50 wydarzeń - misji - oraz trzy tryby rozgrywki - Engineer, ScreamRider i Demolition Expert.

Zestaw zawiera Sniper Elite: Nazi Zombie Army 1 i 2 oraz całkiem nową, trzecią odsłonę cyklu, a także tryb Horde, gdzie zadaniem graczy będzie walka z kolejnymi falami przeciwników.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze