Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (16.03 - 22.03)

Battlefield Hardline, Type-0 i inne.

Nowa odsłona serii Battlefield czeka w tym tygodniu na fanów strzelanek. Ofertę uzupełniają japońskie gry taktyczne Final Fantasy Type-0 HD i Bladestorm: Nightmare czy polska strategia Worlds of Magic.

Wtorek, 17 marca

Woolfe - The Red Hood Diaries sfinansowano na Kickstarterze we wrześniu ubiegłego roku, pozyskując ponad 70 tysięcy dolarów. Wcielamy się Czerwonego Kapturka, przedzierając się przez mroczny świat fantasy, a podróż do domu babci to tylko początek przygody.

Czwartek, 19 marca

Worlds of Magic to turowa strategia w stylu Civilization czy Endless Legend. Twórcy nie ukrywają inspiracji tytułem Master of Magic wydanym w 1994 roku. Akcja osadzona jest w świecie fantasy. Deweloperzy przygotowują 8 różnorodnych frakcji, rozległe lokacje oraz rozbudowany system czarów.

W Battlefield Hardline wcielimy się w jednego bohatera, ale opowieść poznamy z perspektywy obu stron konfliktu - policjantów i przestępców. Wśród inspiracji deweloperzy wymienili między innymi filmy „Gorączka” czy „Miami Vice”. Nie zabraknie oczywiście także trybu sieciowego, opowiadającego o konflikcie policjantów i złodziei.

Piątek, 20 marca

Akcja Revelations 2 jest osadzona między wydarzeniami piątej i szóstek odsłony cyklu Resident Evil. Gracze wcielą się w Claire Redfield, bohaterkę znaną choćby z Resident Evil 2 czy Resident Evil Code: Veronica. To młodsza siostra Chrisa Redfielda.

Nightmare to kontynuacja Bladestorm: the Hundred Years' War z 2007 roku. Akcja osadzona jest w średniowiecznej Europie. Rozgrywka stanowi połączenie strategii i rozwiązań z gier akcji w stylu Dynasty Warriors, gdzie rozprawiamy się z setkami przeciwników. Gracz wciela się w dowódcę i kieruje poczynaniami różnych oddziałów wojskowych na dużym polu bitwy.

Fabuła opowiada o wojnie w krainie Orience. W konflikt zostaje wplątana organizacja zwana Class Zero - grupa czternastu obdarzonych magicznymi zdolnościami wojowników. To właśnie nad nimi przejmuje kontrolę gracz.

Zgodnie z tradycją serii, Mario Party 10 przeznaczone jest dla maksymalnie czterech graczy, konkurujących w szeregu mini-gier na większej planszy.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze