Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (17.08 - 23.08)

Armikrog, Risen 3, Trine 3 i inne.

Lato nabiera tempa i na najbliższe dni nazbierało się całkiem sporo premier. Nie ma większych hitów, ale interesująco zapowiada się przygodówka Armikrog, Final Fantasy Type-0 HD na PC czy najnowsze konwersje: Zombi i Risen 3.

Wtorek, 18 sierpnia

 • Armikrog (PC, Mac)
  Wersja językowa: angielska

W Armikrog głównym bohaterem jest Tommynaut, eksplorujący kosmos wraz ze swoim „psem” - Beak-Beakiem. Towarzysze rozbijają się na dziwnej planecie i po spotkaniu z potworem trafiają do więzienia w tajemniczej fortecy. W prace zaangażowany jest sam Doug TenNapel, twórca między innymi The Neverhood i Earthworm Jim.

Fabuła japońskiej produkcji opowiada o wojnie w krainie Orience. W konflikt zostaje wplątana organizacja zwana Class Zero - grupa czternastu obdarzonych magicznymi zdolnościami wojowników. Jednocześnie kierować można wyłącznie trzema wybranymi postaciami.

 • Volume (PC, Mac, PlayStation 4, PS Vita)
  Wersja językowa: angielska

Volume łączy elementy skradanki i Minecrafta. Zadaniem graczy jest kradzież określonych przedmiotów, jednocześnie pozostając poza zasięgiem wzroku strażników. W pełnej wersji gry znajdziemy setki poziomów, ale fani będą mogli tworzyć także własne misje. Narratorem w projekcie Bithella jest sam Andy Serkis, czyli aktor znany jest między innymi z roli Golluma we „Władcy Pierścieni” oraz „Hobbicie”.

 • Zombi (PC, PlayStation 4, Xbox One)
  Wersja językowa: angielska

Akcja Zombi osadzona jest w Londynie po wybuchu epidemii wirusa przemieniającego ludzi w zombie. Gracze wcielają się w ocalałych, którzy starają się ujść z życiem, zbierać różne zasoby i nie zwracać na siebie uwagi nieumarłych.

Środa, 19 sierpnia

Tales from the Borderlands opowiada o przygodach Fiony - oszustki z Pandory - i Rhysa z korporacji Hyperion, których połączyła misja poszukiwania tajemniczego artefaktu. Na tyle cennego, że przyciąga mnóstwo ciekawych osobistości.

 • Smite (Xbox One)
  Wersja językowa: angielska

Gra czerpie niektóre elementy z popularnych strategii z elementami RPG, takich jak League of Legends czy Dota. Przed meczem wybieramy jednego bohatera z dostępnej puli, za każdym razem od nowa zdobywając doświadczenie i awansując na kolejne poziomy. Inna jest jednak perspektywa - akcję obserwujemy nie z góry, lecz zza pleców bohatera.

Czwartek, 20 sierpnia

Akcję w Trine 3 obserwujemy już nie tylko z boku, ale także w innych ujęciach kamery - zza pleców czy w rzucie izometrycznym. Wracają dobrze znane postacie: rycerz szybuje z pomocą tarczy, zwinna łuczniczka dostaje się w niedostępne miejsce na linach, a czarodziej dysponuje mocą telekinezy.

Rozgrywka nie doczeka się rewolucyjnych zmian. Sednem zabawy pozostaje kierowanie zespołem najemników, turowy system starć oraz konwersacje z postaciami niezależnymi. Całość urozmaicą między innymi nowe umiejętności, przedmioty oraz - oczywiście - miejsce akcji.

Piątek, 21 sierpnia

Wersja Enhanced Edition ma zaoferować jakość oprawy zbliżoną do tej osiągalnej na komputerach przy ustawieniach Ultra. Twórcy przygotowują także ulepszone tekstury i efekty graficzne. W zestawie znajdą się także wszystkie wydane do tej pory dodatki DLC. Trzy rozszerzenia oferują nie tylko nowe przedmioty, ale też wątki fabularne.

Super Mega Baseball od kanadyjskiego Metalhead Software to humorystyczne i zręcznościowe podejście do baseballu. Gra zdobyła wysokie oceny w recenzjach - chwalono między innymi prostą do opanowania rozgrywkę. Kontrowersyjna może być jednak oprawa graficzna.

 • The Flock (PC, Mac)
  Wersja językowa: angielska

Od trzech do pięciu graczy zaczyna mecz jako potwory, nazwane właśnie The Flock. Każdy w uczestników zabawy musi zdobyć Light Artifact, służący za broń i latarkę. Po podniesieniu artefaktu zamieniamy się w bardziej humanoidalną istotę i poruszamy się wolniej. Wystawiamy się w ten sposób na ataki pozostałych zawodników, ale możemy ich zabić za pomocą przenoszonego światła.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze