Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (19.10 - 25.10)

AC: Syndicate, Guitar Hero i inne.

Jesień nabiera rozpędu, co podkreśla debiut Assassin's Creed Syndicate - na razie tylko na PlayStation 4 i Xbox One. Tydzień uzupełniają mniejsze produkcje, takie jak FIM Speedway Grand Prix 15 od Techlandu, Tales of Zestiria na PC czy Guitar Hero Live.

Wtorek, 20 października

Tytuł powstał w oparciu o pełną licencję BSI, dzięki czemu w grze będą dostępni wszyscy zawodnicy z aktualnie trwającego sezonu: Maciej Janowski, Greg Hancock, Nicki Pedersen i inni. Gracze wezmą udział w pełnym cyklu Grand Prix na 12 wiernie odwzorowanych stadionach: od Malila w Szwecji, przez brytyjskie Cardiff, po Toruń, Gorzów i Warszawę.

Wcielimy się w dowódcę statku badającego kosmos, a do naszych zadań należało będzie poszukiwanie dziwnych anomalii, walczenie z piratami, wydobywanie surowców czy kontaktowanie się z tubylcami. Potyczki rozgrają się w czasie rzeczywistym.

Gracz wciela się w jednego z czterech bohaterów, starając się pokonać siły dobra i sprawić, by na świecie zapanowało zło. Akcję obserwujemy z góry, w rzucie izometrycznym. Każda postać ma swoje słabe i moce strony oraz gobliny do pomocy. Produkcję przejdziemy w samotności, ale kluczowym elementem jest kooperacja dla czterech osób - lokalnie lub w sieci.

Poza kampanią, na graczy czeka kooperacyjny tryb Dungeon Master Mode. Czterech użytkowników wciela się w wojowników, a piąty pełni rolę mistrza gry wpływającego na wydarzenia, spotkania z postaciami niezależnymi, dodającego pułapki i zagrożenia.

Zestiria to 14 gra w głównej serii, która obejmuje łącznie już ponad 30 tytułów - dodając spin-offy i sequele. Wcielamy się w naznaczonego „Shepherd”, walczącego z „ciemnością” w celu wyzwolenia planety i ludzkości.

Gra opowiada o przygodach Fiony - oszustki z Pandory - i Rhysa z korporacji Hyperion, których połączyła misja poszukiwania tajemniczego artefaktu. Na tyle cennego, że przyciąga mnóstwo ciekawych osobistości.

  • Finał Life is Strange (PC, PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One)
    Wersja językowa: angielska

Bohaterką Life is Strange jest nastolatka imieniem Max. Wraca do małego miasteczka, zaczyna uczęszczać do liceum. Pomaga przyjaciółce w poszukiwaniu zaginionej koleżanki, ale to tylko początek właściwej przygody. Dziewczyna posiada także tajemniczą moc manipulowania czasem.

Piątek, 23 października

Akcja toczy się w podzielonym na siedem dzielnic Londynie, w 1868 roku. Tematem przewodnim będzie walka z kapitalizmem i opresją. Do pomocy posłużą gangi uliczników, a slumsy biedoty staną się twierdzą asasynów. Dwójka bohaterów to zawadiaka Jacob Frye i jego rozsądna siostra - Evie.

  • Guitar Hero Live (PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One, Wii U)
    Wersja językowa: angielska

Największą zmianą w kwestii rozgrywki jest rezygnacja z czterech kolorowych przycisków na plastikowej gitarze na rzecz dwóch rzędów po trzy klawisze, co ma zapewnić bardziej realistyczny wygląd urządzenia i sposób rozgrywki.

Maksymalnie trójka graczy zajmuje się w grze przede wszystkim rozwiązywaniem zagadek w kolejnych podziemiach i zamkach. Powalczą też z przeciwnikami - także z potężnymi bossami. Za prace nad Tri Force Heroes odpowiada Hiromasa Shikata, reżyser wydanej w 2013 roku produkcji The Legend of Zelda: A Link Between Worlds.

Nowe dzieło twórców War of the Roses to sieciowa gra FPP nastawiona na kooperację. Grupa czterech łowców wykonuje kolejne misje na ulicach miasta atakowanego przez Skavenów - szczuroludzi znanych z uniwersum „Bitewniaka”. Rozgrywka przypomina w założeniach cykl Left 4 Dead, choć o wiele częściej korzystamy z broni białej.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze