Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (18.05 - 24.05)

Wiedźmin 3.

Po latach oczekiwania, miesiącach opóźnień i tygodniu kontrowersji, wszyscy zainteresowani przekonają się, czy Wiedźmin 3 zasłużył na wysokie oceny w recenzjach i krytykę oprawy graficznej. Polska superprodukcja debiutuje we wtorek.

Inne tytuły uprzejmie usunęły się z drogi, choć na placu boju ambitnie zostały między innymi konsolowy Farming Simulator 15 i Carmageddon: Reincarnation.

Wtorek, 19 maja

Akcja dzieje się krótko po wydarzeniach z drugiej odsłony. Nilfgaard podbił Temerię i za chwilę rusza do ataku na pozostałe ziemie Północy. Geralt i Vesemir przeczesują pole niedawnej bitwy, natrafiając na ślady czarodziejki Yennefer. Gdy sprawy nabierają tempa, dowiadujemy się, że w leżącym nieopodal Velen pojawiła się Ciri. Musimy ją odnaleźć, ale za młodą kobietą podążają też upiorni jeźdźcy, zwani Dzikim Gonem (recenzja).

Po raz pierwszy w historii serii na konsolach, na sprzęcie obecnej generacji pojawi się tryb sieciowej kooperacji dla maksymalnie 16 osób, prezentowany w poniższym zwiastunie. Z komputerów osobistych przeniesiono nowy silnik graficzny z ulepszonym modelem oświetlenia i technologią physical-based rendering.

  • Trzeci odcinek Life is Strange (PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One)
    Wersja językowa: angielska

Dwójka postaci - Max i Chloe - zbliżają się do rozwiązania zagadki zaginięcia Rachel Amber. Chaos Theory to „środkowy” rozdział opowieści - do zakończenie sezonu zostaną jeszcze dwie części.

  • DLC House of Wolves do Destiny (PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One)
    Wersja językowa: angielska

Fabuła rozszerzenia skupi się na tajemniczej królowej, którą gracze mogli spotkać wyłącznie w scenkach przerywnikowych w lokacji Reef. Użytkownicy pomogą kobiecie w ukaraniu zdrajców z jej szeregów. Dodatek wprowadzi nie tylko misje fabularne, ale także grupową wyprawę typu Strike.

Czwartek, 21 maja

W dniu debiutu w grze znajdzie się 25 pojazdów (w tym jeden tylko dla wspierających na Kickstarterze) oraz dziewięć map. Carmageddon: Reincarnation to brutalne wyścigach na zakręconych trasach, a taranowanie przeciwników i przejeżdżanie przechodniów nie jest zabronione, a nagradzane dodatkowymi punktami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze