Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier (28.08 - 03.09)

Absolver, ARK, Mario + Rabbids i inne.

Końcówka sierpnia obrodziła w premiery. Brakuje większych hitów, ale jest całkiem sporo interesujących produkcji, w tym Absolver, pełna wersja ARK: Survival Evolved czy Mario + Rabbids: Kingdom Battle na Switch.

Poniedziałek, 28 sierpnia

Zadaniem graczy jest niszczenie przeróżnych fortec, reprezentujących kolejne okresy historyczne. Żeby było dziwniej, każda epoka otrzyma także własny styl oprawy, inspirowany pracami słynnych artystów.

Wtorek, 29 sierpnia

  • Absolver (PC, PS4, Xbox One)
    Wersja językowa: polska (napisy)

Akcję obserwujemy w perspektywie TPP, zza pleców postaci i nieco w stylu For Honor, gdzie także nie brakuje pojedynków „jeden na jednego”. Celem jest pokonanie innych graczy i udowodnienie, że jesteśmy godni, by dołączyć do elitarnej grupy Absolvers.

W ARK: Survival Evolved wcielamy się we współczesnego łowcę, przeczesującego okolicę pełną dinozaurów. Te możemy nawet oswajać i zamieniać na środek transportu. Jest też rzemiosło, budowanie i inne elementy gatunku survival.

Sieciowa strzelanka, w której rywalizujemy nie tylko z innymi graczami, ale także z hordami zombie.

Darmowy symulator dla miłośników wędkowania.

Podstawą rozgrywki jest turowa walka w stylu XCOM, choć oczywiście bez wyśrubowanego poziomu trudności. Poza tym będziemy przemierzać kolejne krainy, zdobywać doświadczenie i wyposażenie.

Za konwersję Pillars of Eternity odpowiada studio Paradox Arctic. Przygotowano nowy interfejs oraz przeprojektowano sterowanie - wszystko to oczywiście z myślą o grze na padzie i na dużym ekranie telewizora.

Rozpoczynając rozgrywkę, dobijamy motorówką do dryfującego po Morzu Śródziemnym statku „Queen Zenobia”. Misją jest odnalezienie kolegów przybyłych wcześniej na pokład, ale sytuacja szybko się komplikuje.

Tytuł nawiązuje do klasycznych odsłon serii z niebieskim jeżem, oferując odświeżone wersje etapów z poprzednich części cyklu, ale także całkiem nowe lokacje.

Mechanika rozgrywki bazuje oczywiście na ślizganiu się po falach, ale w zręcznościowym stylu, bez nacisku na realizm. Na zabawę wpłynie nie tylko wysokość fal, ale także pora dnia czy warunki pogodowe.

  • Windjammers (PS4, PS Vita)
    Wersja językowa: angielska

Założenia rozgrywki są proste. W Windjammers zmaga się dwóch graczy, starających się umieścić dysk w bramce przeciwnika, obserwując akcję z góry - całość przypomina nieco połączenie klasycznego Pong z siatkówką czy tenisem.

Tytułowi Chosen to trójka czempionów armii kosmitów. Podczas głównego wątku zetkniemy się z nimi na przestrzeni kilku misji, ale prawdopodobnie nigdy nie zabijamy ich przy pierwszym spotkaniu.

Gra to remake pierwszej odsłony cyklu. Tak jak w pierwowzorze, wcielimy się w Kazumę Kiryu - członka mafii (tytułowej yakuzy), który spędził dziesięć lat w więzieniu niesłusznie oskarżony o morderstwo.

Środa, 30 sierpnia

Mechanika rozgrywki bazuje oczywiście na ślizganiu się po falach, ale w zręcznościowym stylu, bez nacisku na realizm. Na zabawę wpłynie nie tylko wysokość fal, ale także pora dnia czy warunki pogodowe.

Wcielamy się w rolę tytułowego X-Morpha, przedstawiciela rasy obcych, którzy najeżdżają Ziemię, by splądrować zasoby. W trybie budowy projektujemy przeróżne wieże do powstrzymania obrońców planety, ale możemy także bezpośrednio wkroczyć do akcji.

Czwartek, 31 sierpnia

Gracz - czy też raczej obserwator - dołączy do pary bohaterów, Carla i June. Duet będzie starał się odtworzyć wydarzenia z przeszłości w celu uratowania życia kobiety, co przełoży się na zagadki logiczne do rozwiązania.

Pokierujemy losami Chloe. Historia dziewczyny skupi się na wydarzeniach jeszcze sprzed pierwszej części gry, gdy bohaterka nie posiadała charakterystycznych, niebieskich włosów.

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze