Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (26.01 - 01.02)

Dying Light, Grim Fandango, Raven's Cry i inne.

Ostatni tydzień stycznia oferuje pierwszą większą premierę tego roku - grę akcji Dying Light od studia Techland. Jest też coś dla fanów klasyki: odświeżone wersje Grim Fandango oraz Heroes of Might & Magic 3.

Poniedziałek, 26 stycznia

Tytuł jest mroczną produkcją RPG, w której wcielimy się w Christophera Ravena. Wyruszymy w podróż, by znaleźć morderców swojej rodziny i dokonać zemsty. Podczas przygody odwiedzimy trzy duże miasta, odwzorowane z historyczną dokładnością, zobaczymy także azteckie ruiny i niebezpieczną dżunglę.

Wtorek, 27 stycznia

Klasyczna przygodówka, łącząca elementy czarnej komedii i kryminału noir. Gracze wcielają się w Manuela Calaverę, agenta biura podróży Departamentu Śmierci. Akcja rozgrywa się w świecie zmarłych. Oryginalna wersja zadebiutowała w 1998 roku na PC.

Czwartek, 29 stycznia

Nowe wydanie klasycznej strategii zaoferuje całkowitą zawartość oryginału z 1999 roku, w tym tryb wieloosobowej rozgrywki przy jednym komputerze.

Piątek, 30 stycznia

  • Dying Light (PC, PlayStation 4, Xbox One)
    Wersja językowa: polska

Dying Light to gra akcji przypominająca w założeniach serię Dead Island. Akcja jest osadzona w wielkim mieście Harran, które zostało opanowane przez zombie. Gracze wyruszą z kryjówek, by szukać cennych zasobów. Wrogowie nie będą stanowić dużego zagrożenia w dzień, za to w nocy staną się bardzo potężni.

  • Pierwszy odcinek Life is Strange (PC, PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One)
    Wersja językowa: angielska

Twórcy określają tytuł jako nowoczesną grę przygodową, z dużym naciskiem na fabułę i bez walki. Wcielamy się w Max Caulfield, która wraca do miasteczka Arcadia Bay po kilku latach nieobecności. Na miejscu odkrywamy, że szkolna koleżanka - Rachel Amber - zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Zadaniem gracza jest oczywiście rozwikłanie tajemnicy.

W grze wcielamy się w sympatycznego, latającego robocika. Bohater zostaje porwany i umieszczony w tajemniczej, podziemnej placówce. Naszym zadaniem jest wydostanie się na powierzchnię, rozwiązując po drodze liczne zagadki logiczne.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze