Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (27.10 - 2.11)

Lords of the Fallen, Sunset Overdrive, Farming Simulator 15 i inne.

Pierwsze podmuchy listopada przynoszą uspokojenie atmosfery przed świąteczną ofensywą. Zagramy między innymi w RPG Lords of the Fallen od polskiego CI Games, popularny Farming Simulator 15 czy kolorowe Sunset Overdrive na Xbox One.

Poniedziałek, 27 października

Zasady Dungeon of the Endless są proste: nasz statek kosmiczny dokuje przy tajemniczej stacji kosmicznej. Grupa bohaterów musi eksplorować kolejne pomieszczenia, chroniąc generator energii naszej jednostki i odpierając kolejne fale przeciwników. Gracze mogą budować umocnienia oraz rozwijać postacie dzięki zdobywanym punktom doświadczenia.

Wtorek, 28 października

Lords of the Fallen łączy elementy znane z Dark Souls (mroczny świat fantasy, poziom trudności) czy Borderlands (drzewka umiejętności). Za prace odpowiada niemieckie studio Deck13 Interactive, we współpracy z CI Games.

W MX vs. ATV Supercross twórcy wykorzystują istniejący kod MX vs. ATV Alive oraz MX vs. ATV Reflex i przywracają jak najwięcej funkcji. Mowa między innymi o trybie sieciowym na konsolach czy usłudze Motoclub Depot.

Środa, 29 października

Projekt debiutował na PC i X360 w listopadzie ubiegłego roku. Na PlayStation twórcy zdecydowali się dodać podtytuł - Heart of Atlantis. Usprawniono wiele elementów produkcji, w tym walki z bossami, przerywniki filmowe i notatnik głównego bohatera. Dodano też nowe sekrety i tryb rozgrywki w kooperacji, ze specjalnymi mapami tylko dla PS3.

  • Freedom Wars (PlayStation Vita)
    Wersja językowa: angielska

Freedom Wars to połączenie RPG ze strzelanką. Deweloperzy kładą duży nacisk na sieciowy aspekt produkcji. Współpraca - nawet do ośmiu użytkowników - i rywalizacja są istotnymi elementami rozgrywki.

Monochromatyczne The Unfinished Swan debiutowało w październiku 2012 roku. Zadaniem w surrealistycznym tytule jest złapanie tytułowego łabędzia. „Zaczynasz w całkowicie białej przestrzeni, malując i barwiąc otoczenie, by odkryć świat przed sobą” - czytamy w opisie. „To jednak tylko początek.”

Jedną z najważniejszych innowacji w Mistrzowskiej Imprezie jest możliwość korzystania ze smartfona w roli mikrofonu, za pomocą dedykowanej aplikacji na iOS i Androida. Urządzenie przenośne należy podłączyć do sieci bezprzewodowej, w której jest już konsola stacjonarna.

Czwartek, 30 października

W odróżnieniu od poprzednich przedstawicieli tej serii, zabawa w nowym tytule nie polega na katapultowaniu agresywnych ptaków w kierunku umocnień wroga. Otrzymujemy kolorową strzelankę, w której zadaniem jest niszczenie obiektów znajdujących się na drugim planie.

Wśród wprowadzanych w tym roku innowacji deweloperzy wymieniają między innymi zastosowanie techniki physical-based rendering, znacząco podnoszącej jakość oświetlenia, a także tryb sieciowy dla maksymalnie 16 graczy.

Enhanced Edition zostanie wzbogacone sześcioma dodatkowymi, rozbudowanymi misjami. Twórcy wprowadzą też 60 nowych przedmiotów i ponad 120 czarów. W zestawie znajdą się również rozszerzenia Serce Zimy oraz Trials of the Luremaster.

Piątek, 31 października

  • NBA Live 15 (PlayStation 4, Xbox One)
    Wersja językowa: angielska

Twórcy przygotowali nowy system oświetlenia oraz modele zawodników, z trójwymiarowym skanowaniem głów włącznie. Również rozgrywka ma być teraz bardziej realistyczna i dostarczać „więcej zabawy”. EA konsultowało się nawet z trenerami, by lepiej oddać wrażenia z meczu koszykówki.

Strzelanka rozgrywa się w otwartym świecie, a akcję przedstawiono w perspektywie trzeciej osoby. Celem deweloperów jest przede wszystkim dostarczenie dobrej zabawy i zamiana wirtualnego miasta w gigantyczną piaskownicę, bez zasad i ograniczeń.

The Walking Dead to opowieść o ocalałych, którzy starają się przetrwać w świecie opanowanym przez zombie. Akcja osadzona jest w uniwersum wykreowanym przez Roberta Kirkmana.

  • WWE 2K15 (PlayStation 3, Xbox 360)
    Wersja językowa: angielska

WWE 2K15 to bijatyka sportowa, która pozwala graczom wcielić się w profesjonalnych zawodników wrestlingu.

*

Zauważyliście jeszcze coś ciekawego? Dajcie znać w komentarzach.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze