Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premierowy trailer Assassin's Creed Origins stawia na 4K

Egipskie krajobrazy.

Do debiutu Assassin's Creed Origins zostało jeszcze tylko kilka dni, więc Ubisoft przygotował premierowy zwiastun produkcji, oferujący ogólne spojrzenie na egipskie krajobrazy. I morderstwa.

Jeśli dysponujemy odpowiednim sprzętem, materiał obejrzymy nawet w 4K, co ma zapewne związek z promowaniem produkcji na Xbox One X, gdzie możemy spodziewać się takiej rozdzielczości.

Samo wideo nie jest zbyt przełomowe i składa się z ujęć znanych już z poprzednich trailerów. Jest walka, piramidy, słonie bojowe, skradanie, hieroglify i wspinanie się.

Dzisiaj ujawniono także szczegóły na temat premierowej łatki gry. Patch obejmie 1,2 GB na PC, 1,3 GB na PS4 i 1,4 GB na Xbox One, wprowadzając pomniejsze poprawki stabilności i nieco większe zmiany w trybie fotograficznym.

Warto przypomnieć, że już wczoraj Nvidia przygotowała nowe sterowniki dla kart graficznych, z poprawkami uwzględniającymi właśnie najnowszą produkcję Ubisoftu.

Assassin's Creed Origins debiutuje w najbliższy piątek, 27 października, na PC, PS4 i Xbox One.

Seria wraca po dwóch latach przerwy

Tytuł zrywa z tradycją osadzania kolejnych odsłon serii w czasach coraz bliższych współczesności. Historia rozgrywa się w I wieku przed naszą erą na terenach Egiptu i opowiada o samych początkach zakonu Asasynów.

Zobacz: Assassin's Creed Origins - Poradnik, Solucja

Głównym bohaterem jest Bayek z Siwy, oazy położonej niedaleko współczesnej granicy z Libią. Na początku przygody prowadzony przez gracza wojownik pełni rolę Medjaya, czyli stróża porządku i obrońcy mieszkańców swojego regionu.

Jak na serię przystało, niejednokrotnie wpłyniemy na historyczne wydarzenia. Ptolemeusz XIII chce objąć kontrolę nad regionem, lecz jest tylko marionetką i jest kierowany przez początki frakcji templariuszów, tutaj pod nazwą Zakon Starożytnych.

Przebywająca na wygnaniu Kleopatra przegnie przejąć władzę i wydaje się, że to właśnie po jej stronie staną gracze, eliminując z drogi wszelkie przeszkody.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze