Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera turowego RPG Blackguards przełożona na przyszły rok

Kilka miesięcy opóźnienia.

Studio Daedalic Entertainment poinformowało, że turowe RPG Blackguards ukaże się dopiero w styczniu przyszłego roku, tylko na PC. Pierwotnie planowano premierę w III kwartale 2013 r.

W odróżnieniu do wcześniejszych projektów firmy, koncentrującej się głównie na klasycznych przygodówkach, Blackguards tworzone jest w grafice trójwymiarowej, opowie także „dużo mroczniejszą” historię. Gracz wcieli się w członka kompanii karnej, składającej się ze skazanych morderców i rzezimieszków, rzuconych na pożarcie w walce z siłami zła.

„Oczywiście, dbamy o jak najwyższą jakość, nawet jeśli wkraczamy na nowe ścieżki. Chcemy, by gracze otrzymali dokończony produkt” - zapewnia w informacji prasowej Kai Fiebig, starszy producent gry.

„Dodatkowy czas w całości przeznaczymy na usprawnienie gry. Ulepszymy optymalizację, dodamy nowe opcje i doszlifujemy oprawę graficzną.”

Projekt rozgrywa się w świecie „The Dark Eye”, na bazie którego powstała popularna w Niemczech gra fabularna. Akcja rozgrywa się na południe od Aventurii, a twórcy obiecują niespodziewane zwroty fabuły i intrygującą fabułę. Daedalic zapowiada ponad 170 różnych map i zadania poboczne, które wraz z główną linią fabularną wystarczą na 40 godzin rozgrywki.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze