Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera niezależnego RPG akcji Hyper Light Drifter dopiero w okresie świątecznym

Zamknięte testy rozpoczną się w czerwcu.

Niezależne Hyper Light Drifter zadebiutuje okresie świąt Bożego Narodzenia, a nie - jak planowano pierwotnie - w czerwcu. W miesiącu tym rozpoczną się za to zamknięte testy produkcji - poinformowali twórcy w aktualizacji na Kickstarterze.

Warto zaznaczyć, że termin wydania dotyczy wersji PC, która pojawi się jako pierwsza. Na konsole PS4, PS Vita i Wii U gra ukaże się później.

Przyczyną opóźnienia jest ogromny sukces zbiórki funduszy na ukończenie projektu. Projektanci chcieli uzbierać 27 tys. dol., otrzymali łącznie niemal 650 tys. Zebranie większej sumy oznacza więcej zawartości, dodatkowych pracowników, ale też więcej pracy.

Za grę odpowiada niezależne studio Heart Machine z Los Angeles. Hyper Light Drifter to RPG akcji w 2D o stylistyce gier 16-bitowych.

„Rozgrywka przypomina trochę The Legend of Zelda: A Link to the Past, trochę Diablo, jest jednak oczywiście zmieniona i rozwinięta: mamy dynamiczne walki, niezwykłą mobilność postaci, mnóstwo taktycznych możliwości, inteligentnych wrogów i wielki świat” - napisali twórcy w opisie tytułu.

Komentarze