Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera miniaturowej konsoli GameStick opóźniona do połowy sierpnia

AKTUALIZACJA: Premiera 30 sierpnia.

Aktualizacja: Po kolejnej zmianie daty premiery, miniaturowa konsola trafi do sklepów 30 sierpnia - informuje serwis Liliputing.

Podstawowy zestaw zawiera kontroler Bluetooth oraz samą „konsolę”, podłączaną do portu HDMI. Urządzenia można już zamawiać w sklepach internetowych za 80 dol. (ok. 260 zł).

*

Oryginalna wiadomość: GameStick, miniaturowa konsola napędzana Androidem ukaże się w połowie sierpnia - miesiąc później, niż pierwotnie planowano.

Przyczyną opóźnienia jest chęć realizacji jednej z nagród oferowanych na Kickstarterze, gdzie zbierano pieniądze na budowę sprzętu. Użytkownikom wpłacającym ponad 300 dolarów obiecywano możliwość wyrażenia opinii na temat projektowanego interfejsu, a zebranie uwag zajęło więcej czasu, niż zakładano.

„Zdajemy się sobie sprawę, że takie podejście poirytuje część wspierających nas użytkowników, którzy chcą już sprawdzić urządzenie, ale uważamy, że zrezygnowanie z tego kroku nie byłoby sprawiedliwe, a wszelkie opinie będą mile widziane” - napisano w ogłoszeniu opublikowanym w serwisie Kickstarter.

„Spodziewamy się, że urządzenia dotrą do nas z Chin na początku sierpnia, a do użytkowników trafią w połowie miesiąca, przed debiutem w sklepach.”

Twórcy opublikowali także ostateczny wygląd konsoli i wspomnianego interfejsu:

Urządzenie w momencie premiery ma obsługiwać ok. 200 gier znanych wcześniej z Google Play - cyfrowego sklepu, gdzie dokonują zakupów użytkownicy smartfonów i tabletów z systemem Android.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze