Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera Hogwarts Legacy jeszcze w tym roku. Wydawca dementuje plotki

A jednak.

Firma Warner Bros. zapewniła, że gra Hogwarts Legacy ukaże się jeszcze w tym roku, wbrew doniesieniom mówiącym o problemach i przełożeniu terminu na 2023 r.

Wieści opublikowano na stronie Wizarding World, obejmującej całe uniwersum znane z książek o Harrym Potterze. W artykule na temat planów na obecny rok znalazła się wzmianka właśnie o grze.

Tytuł nie pozostawia wiele pola do interpretacji: „Gra wideo Hogwarts Legacy ukaże się w tym roku” - napisano.

„2022 to także rok, w którym zadebiutuje oczekiwana gra konsolowa Hogwarts Legacy, część linii wydawniczej Portkey Games” - czytamy dalej. „Przygotowana przez Avalanche Software, produkcja action RPG umieści graczy w samym centrum ich własnej opowieści”.

„Od uczenia się potężnych czarów i ważenia mikstur, do trenowania sztuk walki i tresowania magicznych bestii, tytuł jak nigdy wcześniej pozwoli graczom doświadczyć magicznego świata jako uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie”.

Pewne zamieszanie na temat daty premiery wywołał kilka dni temu dziennikarz i scenarzysta Colin Moriarty, który zasugerował w podcaście, że gra „ma jakieś problemy” i zadebiutuje dopiero w 2023 roku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze