Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera filmu Angry Birds za trzy lata

Może do tego czasu ptaki zdążą się uspokoić.

Wytwórnia Sony Pictures Entertainment podpisała umowę z Rovio Entertainment, w ramach której 1 lipca 2016 roku do kin trafi film animowany na podstawie licencji Angry Birds.

Za produkcję odpowiadają John Cohen („Jak ukraść Księżyc”) oraz David Maisel („Iron Man”). Obaj zajmą role producentów.

Sprawcy całego zamieszania

„Sony zaimponowało nam wspaniałym podejściem, determinacją i profesjonalizmem. Przekonali nas, że znaleźliśmy odpowiednich partnerów i zespół, który pomoże nam rozreklamować i udostępnić pierwszy film” - komentuje Mikael Hed, szef Rovio.

„Każda firma w mieście chciałaby dodać Angry Birds na konto. Mamy nadzieję, że to tylko początek współpracy i nie możemy się już doczekać następnych projektów” - dodają Michael Lynton i Amy Pascal z Sony Pictures.

Ostatnio film Sony, „Hotel Translywania”, nie spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków. W branżowym serwisie Rotten Tomatoes zbiorcza ocena recenzentów wynosi 43%.

Natomiast marka Angry Birds cieszy się niesłabnącą popularnością i obejmuje już książki, seriale telewizyjne i gry wideo. Pierwsza odsłona serii ukazała się w grudniu 2009 roku. Zadaniem graczy jest zniszczenie zamków złych świnek, za pomocą wystrzeliwanych z procy ptaków.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze