Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera Amnesia: A Machine For Pigs przełożona na drugi kwartał 2013 roku

„To już nie jest mały eksperyment.”

Studio Frictional Games poinformowało na firmowym blogu, że premiera Amnesia: A Machine For Pigs odbędzie się w drugim kwartale 2013 roku.

Świnki do ataku!

Pierwotnie zakładano wydanie gry w październiku 2012 roku. Skąd tak duże opóźnienie? Twórcy tłumaczą: „Początkowo myśleliśmy, że to będzie krótka, eksperymentalna gra w świecie Amnesii, ale wizja thechineseroom była zdecydowanie bardziej rozbudowana” - czytamy na blogu. Thechineseroom to główny producent tytułu, wcześniej twórcy niezależnego Dear Esther. „W ramach postępu prac powstał duży projekt, większy niż początkowo zakładaliśmy. Powstała nowa gra z serii Amnesia. Jest to inny rodzaj Amnesii, ale na pewno nie krótki eksperyment.”

Twórcy zapewniają równocześnie, że prace postępują bez przeszkód, a thechineseroom dostarczyło już ostateczną wersję gry. Pozostały czas zostanie wykorzystany na ostateczne doszlifowanie projektu.

„Jest jeszcze trochę do zrobienia. Testujemy, szlifujemy, optymalizujemy, konwertujemy, tłumaczymy - wszystko to, co wiąże się z premierą gry. Obecnie myślimy o premierze w drugim kwartale 2013 roku.”

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze