Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Predator: Hunting Grounds to asymetryczna gra sieciowa o kosmicznym łowcy na PS4

Od Sony i twórców Friday the 13th: The Game.

Podczas wczorajszego odcinka programu State of Play ujawniono Predator: Hunting Grounds - grę sieciową o tytułowym kosmicznym łowcy. Premiera w 2020 roku na konsoli PS4.

Nad projektem pracuje studio Illfonic, które znane jest między innymi z Friday the 13th: The Game. Zespół deweloperów wspomagany jest jednak przez koncern Sony i wytwórnię Fox, czyli właściciela praw do marki, na której bazuje produkcja.

Gra to asymetryczna strzelanka sieciowa, co oznacza, że zabawa położy nacisk na zmagania postaci o nierównych umiejętnościach. Grupa użytkowników wcieli się w członków elitarnego oddziału żołnierzy, by w dżungli zmierzyć się z graczem kontrolującym Predatora.

Akcja rozegra się w gęstej dżungli

Wojskowi do swojej dyspozycji otrzymają tradycyjne uzbrojenie, w tym strzelby, karabiny i snajperki. Kosmiczny łowca z kolei posłuży się znacznie bardziej zaawansowanymi gadżetami - między innymi kamuflażem, działkiem laserowym i podczerwienią do tropienia swoich ofiar.

Twórcy zaznaczają, że starali się wiernie odtworzyć świat znany z filmów o Predatorze, w czym pomogła wytwórnia Fox. Podkreślają jednocześnie, że dla ekipy najważniejsza jest rozgrywka, co znajdzie odzwierciedlenie w samej produkcji.

Projekt znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, więc deweloperzy nie mogą na razie ujawnić większej ilości szczegółów. Obiecują, że kolejne informacje na temat gry przedstawią w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Nie jest na razie jasne, czy Predator: Hunting Grounds pojawi się na PC i Xbox One. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że w prace zaangażowane jest samo Sony, wydaje się mało prawdopodobne by produkcja ukazała się na platformach innych niż PS4.

Źródło: Blog PlayStation

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze