Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Predator: Hunting Grounds - premiera i najważniejsze informacje

Wszystko o grze. Multiplayer, zasady rozgrywki, mechanika.

Twórcy Friday the 13th: The Game powracają z Predator: Hunting Grounds - grą w pewnym stopniu przypominającą sieciowy horror. Jeden gracz wciela się tu bowiem w łowcę (Predatora), a czwórka pozostałych w zwierzynę, tyle że uzbrojoną.

Warto podkreślić, że produkcja nie oferuje kampanii fabularnej ani żadnego trybu przeznaczonego dla jednego gracza. Sednem zabawy jest rozgrywka multiplayer, choć na małą skalę.

Gra korzysta ze znanej marki, ale Hunting Grounds nie powstaje jako produkcja towarzysząca premierze nowego filmu. Sony i studio Illfonic zdecydowały po prostu, że to dobry czas na przywrócenie Predatora do świata wirtualnej rozrywki.

  • Premiera: 24 kwietnia 2020
  • Platforma: PS4, PC
  • Wersja językowa: angielska
  • Producent: Illfonic Games
  • Wydawca: Sony Interactive Entertainment

Data premiery i pre-order

Predator: Hunting Grounds zadebiutuje 24 kwietnia 2020 roku na PlayStation 4 oraz na PC. Początkowo gra miała trafić wyłącznie na PS4, ale niedawno zapowiedziano też wersję komputerową - którą kupimy tylko na Epic Games Store.

Dodatkiem do zakupu przedpremierowego jest specjalna broń - minigun - oraz skin Predatora, który sprawia, że kosmita może wyglądać tak, jak w oryginalnym filmie.

Podstawowa wersja kosztuje około 140 zł, ale dostępna jest też Edycja Deluxe za 249 zł, która zapewnia też dostęp do dwóch skórek postaci, bonusu zdobywanych punktów doświadczenia, maski dla Predatora oraz komiksu cyfrowego.


Gameplay

Podstawą rozgrywki jest polowanie Predatora na pozostałych graczy, którzy wcielają się w komandosów wyposażonych w różne rodzaje broni (strzelbę, karabin snajperski lub karabin szturmowy).

Żołnierze zawsze mają do wykonania jakąś misję. Podążają przez dżunglę i muszą - przykładowo - zdobyć tajne dane z ukrytej bazy, przy okazji pokonując na miejscu wrogich żołnierzy sterowanych przez komputer.

Ostatecznym celem graczy-komandosów jest ewakuacja po wykonaniu celów swojej misji. Muszą więc dotrzeć do śmigłowca. Celem Predatora jest zlikwidowanie wszystkich żołnierzy, zanim dotrą do helikoptera.

Predator jest sam przeciwko czwórce graczy, ale jego zdolności i uzbrojenie sprawiają, że i tak jest silniejszy. Może poruszać się wysoko w koronach drzew, aktywować kamuflaż, strzelać z potężnego działka plazmowego czy zabójczego łuku.

Kluczowe dla Predatora jest pozostawanie w ukryciu do ostatniej chwili i odpowiednie planowanie zasadzek. Najlepiej wtedy, gdy żołnierze zajęci są swoimi zadaniami i nie trzymają się razem.

Gracze sterujący komandosami obserwują akcję z oczu swoich postaci. Muszą stale się komunikować, bo bez informowania się wzajemnie o sytuacji i działaniach Predatora szybko przegrają.


Świat i lokacje

Jako że gra Predator: Hunting Grounds stworzona została z myślą o kooperacji i grze sieciowej, twórcy nie przygotowali żadnej fabuły i trybu kampanii.

Mimo to, celem deweloperów było zachowanie klimatu z filmów z Predatorem. Gracze wcielający się w kosmicznego łowcę mają czuć się jak potężny drapieżnik, a żołnierze odczują z kolei napięcie towarzyszące świadomości, że Predator jest w pobliżu.

Wszystkie mapy zaprojektowane są w podobnym stylu wykorzystującym motyw dżungli. Odniesienia do pierwszego filmu są więc oczywiste. Obecnie twórcy nie mają w planach innych typów lokacji.

Projekt obszarów ma duże znaczenie przede wszystkim dla Predatora. To on wykorzystuje bowiem najczęściej roślinność i ukształtowanie terenu, by niepostrzeżenie zbliżyć się do żołnierzy czy szybko zniknąć im z oczu.

Komentarze