Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prawnicy Konami uniemożliwili Hideo Kojimie przybycie na Game Awards

Nagrodę odebrał Sutherland.

Twórca serii Metal Gear - Hideo Kojima - nie mógł odebrać nagrody przyznanej Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain na gali The Game Awards 2015, ze względu na zapisy w kontrakcie z Konami.

Informacje takie ujawnił prowadzący imprezę Geoff Keighley, winą obarczając prawników tej japońskiej firmy wydawniczej. Statuetkę w imieniu słynnego producenta odebrał aktor Kiefer Sutherland.

- Jak zauważyliście, nie ma z nami Hideo Kojimy i chciałem powiedzieć coś więcej na ten temat - mówił Keighley podczas transmisji na żywo. - Kojima chciał być tu z nami, ale niestety dowiedział się od prawników Konami, że nie będzie mógł przybyć na ceremonię rozdania nagród.

Jak można się domyślać, tłum zgromadzony w Los Angeles zareagował na takie doniesienie głośnym buczeniem.

- To rozczarowanie i jest dla mnie niepojęte, że taki artysta jak Hideo nie mógł przyjechać i świętować razem ze swoimi kolegami i członkami zespołu - dodał Keighley. - Ale taką mamy sytuację. Hideo jest w Tokio i ogląda galę. Chcemy mu przekazać, że o nim myślimy i brakuje nam go. Mamy nadzieję, że zobaczymy się na The Game Awards 2016.

Warto dodać, że Keighley współpracował z japońskim producentem już w przeszłości, między innymi w związku z zapowiedzią The Phantom Pain. Być może ponownie mamy do czynienia z jakimś rozbudowanym żartem, choć wyraźne obarczenie winą Konami zdaje się mówić co innego.

Tymczasem już od dłuższego czasu stosunki na linii Kojima-Konami nie są najlepsze. Imię dewelopera wymazano z materiałów marketingowych Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, a twórcę usunięto z rady nadzorczej spółki. Zamknięto też studio Kojima Productions.

Wydawca anulował również Silent Hills, nad którą Kojima pracował z reżyserem Guillermo Del Toro, z aktorem Normanem Reedusem w roli głównej.

Ostatnim dniem pracy Hideo Kojimy w firmie Konami był 9 października.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze