Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prawa do marki Alan Wake ponownie w rękach Remedy

Kolejna część lub remaster w drodze?

Studio Remedy Entertainment odzyskało prawa wydawnicze do marki Alan Wake, które do niedawna należały do Microsoftu. Fiński zespół przekazał informację w krótkim komunikacie dla inwestorów.

Nie wiadomo, czy studio ma w planach wydanie kolejnej części thrillera akcji lub przygotowanie konwersji gry na nowe konsole. Poprzednie wypowiedzi deweloperów wskazywały jednak na to, że twórcy tęsknią za marką i wyczekują powrotu bohatera.

Ostatnim wspólnym projektem Remedy i Microsoftu było Quantum Break, czyli próba połączenia gry z serialem.

Teraz natomiast fińskie studio pracuje nad Control, czyli surrealistyczną grą akcji sci-fi, w której bohaterka korzysta ze specjalnych zdolności - lewitacji, telekinezy i kontroli umysłów. Premiera 27 sierpnia na PC, PS4 i Xbox One.

Natomiast Alan Wake to wydana w 2010 roku gra z pogranicza akcji i thrillera. Wcielamy się w tytułowego pisarza, który po przybyciu do tajemniczego miasteczka traci małżonkę w niewyjaśnionych okolicznościach. Walczymy ze stworzeniami pokrytymi cieniem, którego należy się najpierw pozbyć za pomocą światła.

Produkcja doczekała się dodatku zatytułowanego American Nightmare, nastawionego bardziej na walkę niż historię.

Źródło: raport dla inwestorów

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze