Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prace projektowe przy grze Quantic Dream na PlayStation 4 ruszyły w połowie 2012 roku

Wciąż nie zdecydowano, czy Beyond: Dwie Dusze ukaże się także na PS4.

Wstępne prace przy tajemniczej grze studia Quantic Dream, która zadebiutuje na konsoli PlayStation 4, rozpoczęły się już w połowie 2012 roku - poinformował wiceprezes firmy, Guillaume de Fondaumière podczas rozmowy z Eurogamerem.

Menedźer przyznaje, że twórcy Heavy Rain oraz nadchodzącego Beyond: Dwie Dusze byli jedną z pierwszych firm, które otrzymały zestawy deweloperskie PS4 od Sony.

- Bardzo wcześnie je nam przekazano - początkowo samą specyfikację techniczną, potem sprzęt - mówi de Fondaumière podczas rozpoczętej dzisiaj w Krakowie imprezy Digital Dragons. - Byliśmy wśród pierwszych firm, które dostały zestawy produkcyjne od Sony.

Podczas prezentacji nowej konsoli w Nowym Jorku, David Cage z Quantic Dream pokazał pierwsze demo technologiczne nowej gry, przedstawiające twarz starszego mężczyzny, renderowaną w czasie rzeczywistym na nowym silniku graficznym.

De Fondaumière zdradził, że studio już od jakiegoś czasu pracuje nad nową technologią, a wstępne prace projektowe przy nowej grze idą „wspaniale”. Kiedy więc rozpocznie się właściwa produkcja?

- Jest zbyt wcześnie, bym mógł o tym mówić. To bardzo ambitny projekt, więc rozpocznie się dopiero, gdy będzie na to gotowy - tłumaczy wiceprezes.

Demo technologiczne Quantic Dream z konferencji Sony

Dotychczas pojawiło się niewiele szczegółów na temat nowego tytułu. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że gra będzie „w stylu” Quantic, bazująca na historii jednej postaci. De Fondaumière mówił jednak, że studio nie lubi się powtarzać.

- Innowacja jest w naszym DNA. Nigdy nie powielaliśmy wcześniejszych dokonań. Nigdy nie kopiowaliśmy pracy innych, zawsze staramy się stworzyć coś unikatowego - mówił.

- Nowa konsola to dla nas kolejna szansa na innowację. Pewne jest, że to, co robiliśmy na PS4 będzie inne od naszych dokonań na PS3 - dodał.

W styczniu francuska firma zarejestrowała domenę internetową SingularityPS4.com, co może wskazywać na tytuł nowej produkcji.

De Fondaumièr przyznał na koniec, że decyzja o ewentualnym przeniesieniu Beyond: Dwie Dusze na PlayStation 4 nie została jeszcze podjęta. Gra zadebiutuje na PS3 październiku 2013 roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Beyond: Dwie Dusze

PS4, PS3, PC

Heavy Rain

PS4, PS3, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze