Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prace nad Wiedźminem 4 ruszą po premierze Cyberpunk 2077 - zapewnia CD Projekt

Firma ma "klarowny koncept".

W trakcie spotkania z dziennikarzami prezes grupy CD Projekt - Adam Kiciński - poinformował, że po wydaniu Cyberpunk 2077, firma rozpocznie produkcję kolejnego tytułu w świecie Wiedźmina.

- Prowadziliśmy już prace nad kolejną grą single player, doprowadziliśmy do powstania w miarę klarownego konceptu, który czeka na dalszy rozwój. I to zaczyna się już dziać, choć nie chcemy temu na razie poświęcać czasu - tłumaczy menedżer.

W nowym Wiedźminie najpewniej nie wcielimy się w Geralta

- Zaraz po zakończeniu prac nad Cyberpunk 2077 prace nad kolejnym tytułem ruszą z kopyta - dodaje. Nowy projekt osadzony jest w uniwersum wiedźmińskim, co jest zgodne z wcześniejszymi zapewnieniami CD Projektu.

- Mamy dwa światy i w ramach tych światów chcemy tworzyć gry, w związku z tym wszystkie zaplanowane na razie gry są albo »wiedźmińskie« albo »cyberpunkowe« - wyjaśnia menedżer.

Przygotowaniem gry - która jak podkreśla Kiciński, nie będzie nazywała się Wiedźmin 4 - zajmie się najmniejszy zespół polskiej firmy. Dwie większe ekipy odpowiedzą zaś za tryb sieciowy i dodatki do Cyberpunk 2077.

Nawiązano również do ugody zawartej niedawno z Andrzejem Sapkowskim. Szef CD Projektu zapewnia, że w stosunkach z pisarzem „nastąpił zwrot o 180 stopni” i doszło do „scementowania” relacji - nie tylko na papierze.

Cyberpunk 2077 ukaże się 17 września na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: Stooq

Następnie: Nowe gry na PS4 w PS Store - Nioh 2 i inne

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

The Witcher 3: Complete Edition

Nintendo Switch

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze