Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Poznajemy Total War: Three Kingdoms - dyplomacja

Oraz szpiegostwo.

Oraz szpiegostwo.

Total War: Three Kingdoms, jak każda odsłona cyklu, składa się z niezmiennych od lat podstawowych aspektów - bitew, planowania ekspansji, ekonomii oraz oczywiście z pertraktacji z potencjalnymi sojusznikami czy wrogami.

Dyplomacja jest rozbudowana i bardziej czytelna niż w poprzednich częściach. Ponadto, siłę argumentów możemy zwiększać nie tylko złotem, ale i przedmiotami, które mogą pomóc przekonać innego przywódcę do naszej oferty. Może nią być umowa handlowa i inne traktaty, a później także propozycje wymiany terytorium czy uczynienia innej frakcji wasalem.

Warto zaznaczyć, że więcej opcji dyplomatycznych pojawia się, gdy awansujemy do wyższych rang - od szlachcica, poprzez markiza, księcia, a w końcu króla i cesarza.

Nowy Total War zadebiutował 23 maja i spotkał się z uznaniem recenzentów oraz fanów serii. Creative Assembly ma już w planach kolejne odsłony cyklu - następną będzie najprawdopodobniej Warhammer 3.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze