Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powtórka z Diablo Immortal? NetEase tworzy podobno grę mobilną Destiny

Chiński gigant w akcji.

Bungie szykuje podobno mobilną produkcję w uniwersum Destiny. Za główną część prac miałoby odpowiadać chińskie NetEase, co budzi skojarzenia z podobną kooperacją, w ramach której wydano Diablo Immortal.

W przypadku tej gry chiński gigant wspierał Blizzard, a efektem jest tytuł szeroko krytykowany za nadmiar przeróżnych transakcji cyfrowych, spopularyzowanych właśnie w azjatyckich tytułach z gatunku gatcha.

Wieści na temat projektu Destiny nie są oficjalne. Jak informuje serwis The Game Post, w profilu jednego z grafików NetEase w serwisie LinkedIn znaleziono wzmiankę o „niezapowiedzianej strzelance mobilnej”, powstającej właśnie w kooperacji z Bungie.

Anonimowe źródło dodało następnie, że chodzi właśnie o przenośną odsłonę popularnej serii, a tytuł ma powstawać już od ponad dwóch lat. Co ważne, stanowi całkiem nową grę, a nie konwersję Destiny 2. Takie podejście także przypomina właśnie Diablo Immortal.

NetEase nie miało zapewne problemów z pozyskaniem licencji. Chiński gigant w 2018 roku zainwestował 100 milionów dolarów, by stać się mniejszościowym udziałowcem Bungie. Jak wtedy ogłaszano, wszystko to w celu „eksploracji nowych kierunków” i „budowania nowych światów”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze