Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstanie druga część The Banner Saga

„Będziemy mogli pracować w Stoic jeszcze przez długi czas” - zapewniają twórcy.

Niezależna strategia The Banner Saga zdaje się być sukcesem nie tylko w recenzjach, ale radzi sobie także w sprzedaży. Studio Stoic poinformowało wczoraj w serwisie Facebook, że prace nad drugą częścią trylogii ruszą bez przeszkód.

„Nasza trójka chciałaby gorąco podziękować wszystkim fanom, którzy wsparli nas poprzez grę w The Banner Saga” - napisano w oświadczeniu. „Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni licznymi wiadomościami, opisującymi wasze doświadczenia. Nigdy nie planowaliśmy produkcji tytułu dla każdego, ale ludzie, którym się podobał, wspierali nas z całych sił, dużo bardziej niż oczekiwaliśmy.”

„Poza ulgą płynącą z wiedzy, że będziemy mogli jeszcze przez długi czas pracować w Stoic, osobną nagrodą były dla nas wiadomości od osób, według których żadna inna gra nie zasługuje bardziej na tytuł »Saga«” - dodają twórcy, kierując uwagę w stronę niedawnego zażalenia od firmy King, domagającej się zmiany nazwy ze względu na rzekome naruszenie praw do tego słowa.

„Wzięliśmy sobie do serca opinie graczy i recenzentów. Opublikowaliśmy już pierwszą aktualizację, naprawiającą wskazane błędy i zmieniającą balans rozgrywki, a po krótkiej przerwie rozpoczniemy prace nad następną odsłoną trylogii. Najczęściej powtarzanym zarzutem było to, że historia jeszcze się nie zakończyła.”

„W skrócie” - kończą deweloperzy. „Nie moglibyśmy prosić o więcej, dzięki wam.”

Wydane w styczniu The Banner Saga to turowa strategia w świecie Wikingów, z fabułą pełną wyborów i ich konsekwencji. Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym.

„To gra stworzona przez artystów, dla których oprawa graficzna, muzyka i scenariusz są ważniejsze od samej rozgrywki. Na szczęście, trzyosobowemu zespołowi Stoic Games nie zabrakło umiejętności, by utrzymać odpowiednią równowagę” - napisał w recenzji Artur.

„Dzięki temu mamy do czynienia z projektem interesującym artystycznie, lecz oferującym jednocześnie wciągającą zabawę.”

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze