Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstała gra stworzona w pliku PDF

Dostępne za darmo Undying Dusk.
  • Undying Dusk stworzono w pliku PDF
  • Każda strona to inna część zwiedzanego labiryntu
  • Projekt jest darmowy

Undying Dusk to darmowa gra typu dungeon crawler, wyróżniająca się faktem, że została w całości stworzona wewnątrz dokumentu PDF.

Produkcję można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem serwisu Itch.io. W projekcie autorstwa Lucasa Cimona przemierzamy rozległy podziemny labirynt, przy czym poszczególne korytarze są w rzeczywistości osobnymi stronami.

„Zwiastun” Undying Dusk

Gracz nie musi jednak ręcznie przemieszczać się po dokumencie. Autor przygotował interfejs, który pozwala w intuicyjny sposób przełączać się pomiędzy kolejnymi fragmentami pliku. Nie zabrakło też przycisków, prowadzących do stron z efektami dźwiękowymi i muzyką.

Autor rekomenduje rozgrywkę w programie Sumatra, aczkolwiek zaznacza, że grę można otworzyć w większości przeglądarek PDF. Wyjątkiem jest jednak klasyczny Adobe Reader, w którym tytuł nie działa z technicznych powodów.

Undying Dusk oferuje dziesięć lokacji, a także fabułę, która opowiadana jest za pośrednictwem przerywników filmowych. To nie pierwsza gra zrealizowana w podobnej formule, ale jest jedną z najbardziej rozbudowanych.

Tagi
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze