Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje strategia o Bolesławie Chrobrym. Grę sfinansuje rząd

Przedprodukcja ma zakończyć się do końca roku.

Polski deweloper BTC Studios stworzy grę strategiczną o królu Bolesławie Chrobrym. Produkcję tytułu sfinansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gra nosi tytuł Chrobry: Historia sprzed 1000 lat.

Jak możemy się dowiedzieć z biuletynu Polskiej Agencji Prasowej, projekt na obecnym etapie rozwoju wyceniany jest na 151 tys. złotych. Obecnie przekazane fundusze mają pozwolić deweloperom na przeprowadzenie analizy historycznej i rynkowej, stworzyć grafiki koncepcyjne i ogólny zarys mechanik rozgrywki. Przedprodukcja ma zakończyć się do 31 grudnia 2022.

Tematyka związana będzie z kluczowymi wydarzeniami w historii Polski za czasów Bolesława Chrobrego oraz z atrakcyjnymi i jeszcze nie wyeksploatowanymi kulturowo wydarzeniami z wiązanymi z jego postacią. Rozgrywka docelowo ma mocno rozbudzać wyobraźnię historyczną i realizować założenia współczesnego patriotyzmu w formie angażującej na poziomie rozgrywki, przenikającej się z barwną symboliką narodową gry strategicznej” - czytamy w opisie produkcji.

Zamysł produkcji brzmi podobnie do docenionego przez krytyków Ancestors Legacy

Studio BTC tworzyło do tej pory głównie logiczno - zręcznościowe gry mobilne, chociaż ma też w swoim katalogu grę przygodową Zorro The Chronicles, która ukazała się na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch oraz Steam.

Tagi
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze