Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje serial Alan Wake. Na Alan Wake 2 jeszcze poczekamy

Opóźniono pokaz gry.

Remedy Entertainment planowało zaprezentować Alan Wake 2 latem tego roku, lecz na pokaz poczekamy dłużej. Jednocześnie ogłoszono, że przygody pisarza doczekają się serialowej adaptacji.

- Wszystko idzie bardzo dobrze - zapewnia dyrektor kreatywny Sam Lake w wiadomości wideo. - W sporą część tytułu można już zagrać. Ale w ostatnich miesiącach rozmawialiśmy i zdecydowaliśmy, że nie latem nie pokażemy nic wielkiego.

Deweloper wyjaśnił, że przygotowanie dopracowanego trailera lub dema oznacza wycięcie kilku miesięcy z harmonogramu wielu deweloperów. Czas ten lepiej jest przeznaczyć na dalsze prace.

- Chcemy upewnić się, że tworzymy najlepsze możliwe wrażenia. Najlepszy, pierwszy survival horror w wykonaniu Remedy - wyjaśnia Lake. - Nie chcemy, by zespół skupiał się teraz na demie.

Prawa do przygotowania serialu pozyskała stacja AMC, znana choćby z „The Walking Dead” czy „Breaking Bad”. Także i w tym przypadku nie należy jednak spodziewać się efektów w najbliższej przyszłości.

- Jakiś czas temu mówiliśmy o serialu Alan Wake - mówi Lake w tym samym materiale wideo. - I cóż, AMC, ten wspaniały, wspaniały dom tak wielu serii telewizyjnych, kupił prawa do Alan Wake. Współpracujemy, by uczynić projekt rzeczywistością.

Z innych wieści na temat serii: Alan Wake Remastered ukaże się na Nintendo Switch. Nie podano daty premiery.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze