Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje remake Red Dead Redemption. Nieoficjalne wieści z Francji

Wraz z zaktualizowaną wersją drugiej części.

Fani od dawna mają nadzieję, że Rockstar Games odświeży pierwszą odsłonę Red Dead Redemption. Jeśli wierzyć nowym nieoficjalnym informacjom, są na to szanse.

Francuski dziennikarz Chris Klippel, który prowadzi serwis Rockstar Mag, twierdzi, że trwają prace nad remasterem lub remakiem produkcji o przygodach Johna Marstona. Odpowiadając na pytanie jednego z internautów dodał, że „słyszał”, jakoby gra miałaby trafić też na PC, choć nie uzyskał jeszcze wystarczającego potwierdzenia.

Odświeżona edycja Red Dead Redemption powstaje podobno równolegle z next-genową wersją drugiej części cyklu, czyli wydaniem na PS5 i Xbox Series X/S. Projekty przygotowywane są rzekomo od 2020 roku.

Klippel przekonuje, że nowe wydanie „dwójki” zamierzano zapowiedzieć już kilka miesięcy temu, ale plany uległy zmianie. Rockstar Games postanowił bowiem położyć w materiałach promocyjnych większy nacisk na remake lub remaster pierwszej odsłony cyklu.

Wieści wciąż są nieoficjalne. Warto jednak zwrócić uwagę, że niedawno Take-Two - właściciel studia odpowiedzialnego za serię Red Dead Redemption - ujawnił, że do 31 marca 2025 roku zamierza przygotować osiem odświeżonych wersji starszych produkcji.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze