Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje „papierowa” gra fabularna na licencji Wiedźmina

Od firmy twórców Cyberpunk 2020.

Studio CD Projekt Red ogłosiło, że powstaje nowa, „papierowa” gra fabularna na licencji Wiedźmina.

Polska firma współpracuje nad projektem z wydawnictwem R.Talsorian Games, odpowiedzialnym między innymi za Cyberpunk 2020 (ten system jest bazą dla gry Cyberpunk 2077).

Jak przystało na klasyczną grę fabularną, opcje wyboru dla uczestników zabawy ograniczone będą wyłącznie wyobraźnią i wolą Mistrza Gry.

„Wiedźmin Gra Fabularna pozwoli fanom tego typu zabawy odtworzyć szereg bohaterów z uniwersum wiedźmina i przeżyć całkiem nowe przygody w świecie Geralta z Rivii” - napisano w ogłoszeniu.

Projekt bazuje na mechanice Fuzion z Cyberpunka 2020, oferując oczywiście odpowiednie czary, rytuały, klątwy, potwory, klasy postaci czy umiejętności.

„System zapewni wszystkie niezbędne narzędzia do stworzenia i odegrania własnej przygody oraz stania się zaprawionym w bojach zabójcą potworów, czy też potężnym kupcem z bogatą siecią kontaktów” - dodają deweloperzy.

Premierę zaplanowano na połowę przyszłego roku. Nie jest obecnie jasne, czy system doczeka się polskiego tłumaczenia.

Obecnie fani gier fabularnych w naszym kraju muszą zadowolić się więc udanym systemem „Wiedźmin: Gra Wyobraźni”, wydanym w 2001 roku przez Wydawnictwo MAG.

Geralt w kolejnym produkcie

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze