Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje odświeżona wersja pierwszego Master of Orion

Powrót kosmicznej strategii.

W 2013 roku firma Wargaming - znana najlepiej jako twórcy World of Tanks - przejęła prawa do do serii Total Annihilation oraz Master of Orion. Teraz zapowiedziano plany na wskrzeszenie tej drugiej licencji, za pomocą odświeżonej odsłony pierwszej części.

Piesek?

Kosmiczna strategia turowa była w latach 90. prekursorem gatunku 4X, stawiającego na „eksplorację, ekspansję, eksploatację i eksterminację”. Warunki zwycięstwa to podbój militarny, dyplomacja lub dominacja ekonomiczna.

Za odświeżoną produkcję odpowiada studio NGD z Argentyny, w skład którego wchodzą deweloperzy odpowiedzialni za oryginał.

Linie dialogowe nagrywają aktorzy, a w planach są też samouczki. Wszystko to z „pełnym poszanowaniem jednej z najbardziej szanowanych licencji w historii gier komputerowych” - napisano w informacji prasowej.

Grafika powstaje od postaw. „Gracze mogą oczekiwać też ulepszonego interfejsu i muzyki orkiestrowej przygotowywanej przez kompozytora odpowiedzialnego za warstwę dźwiękową oryginalnych Master of Orion” - zapewniają deweloperzy.

NGD Studios nie ma zbyt wielkiego dorobku, odpowiadając w przeszłości między innymi za darmowe Champions of Regnum czy kolorową, kooperacyjną strzelankę Bunch of Heroes.

Poniżej pierwszy trailer i screeny. Nie podano daty premiery.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze