Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje „muzeum” Pokemonów. Twórcy gry rekrutują archiwistów

Ale najpewniej nie będzie można go zwiedzić.

Firma The Pokemon Company poszukuje archiwistów do utworzenia muzeum historii kieszonkowych stworków, a także bazę danych materiałów związanych z całą serią.

Jak informuje portal Gamesradar, firma opublikowała ofertę pracy, ujawniającą szczegóły projektu. Według opisu „rolą archiwisty będzie tworzenie i rozwój wewnętrznego archiwum i muzeum firmy The Pokemon Company”.

Osoba, która obejmie stanowisko będzie współpracować z zespołem produktowym i bibliotekarzem danych w celu inwentaryzacji, opracowania odpowiedniej polityki, zaprojektowania procesu katalogowania i przechowywania danych oraz materiałów, w celu utworzenia od podstaw pierwszego wewnętrznego archiwum firmy.

Oferta nie jest już aktualna, zatem deweloper najprawdopodobniej znalazł już odpowiednich ludzi na stanowisko. Warto zauważyć, że wysoki standard archiwizacji materiałów związanych z grami wciąż niej jest powszechny w branży gier.

Niejednokrotnie zdarzały się przypadki, gdy producenci nie byli w stanie odnaleźć chociażby oryginalnego kodu źródłowego starszych produkcji. W tym wypadku wygląda na to, że twórcy Pokemonów zamierzają zabezpieczyć wszelkie treści związane z historią swojego dzieła, w tym na przykład dokumentację i materiały marketingowe.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze