Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje książka o grach z serii Wiedźmin - ruszyła zbiórka pieniędzy na Kickstarterze

Publikacja o kulisach prac nad cyklem.

Wydawnictwo Third Editions w serwisie Kickstarter uruchomiło zbiórkę pieniędzy na The Rise of The Witcher: A New RPG King - anglojęzyczną książkę poświęconą kulisom prac nad grami z serii Wiedźmin.

Autorem publikacji jest Benoit Reiner: francuski youtuber, dziennikarz, a także deweloper. W swoim składającym się z 256 stron opracowaniu przyjrzy się między innymi procesowi powstawania każdej z trzech części cyklu.

W książce nie zabraknie wywiadów z osobami współodpowiedzialnymi za wykreowanie produkcji. Twórca obiecuje rozmowy z Marcinem Iwińskim (współzałożycielem CD Projektu), Konradem Tomaszkiewiczem (reżyserem Wiedźmina 3), Mateuszem Tomaszkiewiczem (projektantem zadań) i Marcinem Blachą (scenarzystą).

W planach dwie edycje - standardowa i kolekcjonerska

Publikacja zaoferuje „dogłębną analizę” poszczególnych aspektów trzech części serii. Reiner przyjrzy się światu autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, mechanizmom rozgrywki i muzyce. Całość podzielono na trzy części - kreację, uniwersum i rozdział zatytułowany „Decryption”.

Zebrać chciano co najmniej 11,19 tysiąca dolarów, ale wspomnianą kwotę już zgromadzono - obecnie na koncie znajduje się 12,5 tysiąca dolarów. Osoby, które wpłacą co najmniej 12 dolarów, otrzymają e-book, a internauci wspierający projekt sumą 24 dolarów dostaną też edycję drukowaną. Akcja zakończy się za 30 dni.

Seria Wiedźmin do tej pory sprzedała się w 40 mln egzemplarzy

Wydanie elektroniczne trafi do rąk klientów w listopadzie bieżącego roku, a papierowe w grudniu. Na razie nie wiadomo, czy książka przygotowywana przez Reinera kiedykolwiek ukaże się w polskiej wersji językowej.

Third Editions to założona w 2015 roku firma specjalizująca się w publikacjach poświęconym grom. Do tej pory na angielski rynek trafiły trzy opracowania - dedykowane niezależnemu Dead Cells, Diablo i Fallout. Fragment tej ostatniej pozycji można pobrać za darmo ze strony zbiórki.

Seria Wiedźmin zadebiutowała w 2007 roku. Do tej pory cykl doczekał się trzech odsłon, a obecnie studio CD Projekt Red pracuje nad kolejnym dużym projektem - osadzonym w futurystycznych realiach Cyberpunk 2077.

Źródło: Kickstarter

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze