Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje kontynuacja horroru Outlast

Z nowymi bohaterami i miejscem akcji.

Niezależne studio Red Barrels Games ogłosiło, że pracuje nad drugą częścią horroru Outlast.

Ogień - sprawdzony sposób na horrory

Założyciel firmy - Philippe Morin - przyznał w jednym z ostatnich wywiadów, że deweloperzy postanowili rozpocząć prace nad sequelem, gdy zdali sobie sprawę, że mają więcej przerażających historii do opowiedzenia.

- Po wydaniu Outlast na Xbox One poświęciliśmy czas na analizę sytuacji i szybko okazało się, że mamy pomysły na co najmniej jeden następny horror - mówił deweloper w rozmowie z serwisem Bloody Disgusting. - Tak, pracujemy nad Outlast 2.

- Jesteśmy małym zespołem niezależnym, składającym się z 12 osób, więc potrzebujemy nieco czasu na przygotowanie następnego projektu, ale mamy nadzieję, że będzie warto.

Pierwsza część rozgrywała się w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym Mount Massive Asylum, ale kontynuacja zostanie umieszczona już w innym miejscu.

- Mamy nowe pomysły i tematy, jakie chcemy sprawdzić. Wydaje nam się, że szykujemy coś specjalnego.

Outlast debiutowało we wrześniu 2013 roku, a potem doczekało się jeszcze konwersji na PlayStation 4 i Xbox One. „Nie jest grą oryginalną, zarówno w zakresie rozgrywki, jak też fabuły. Okazuje się jednak wyjątkowo satysfakcjonującym doświadczeniem, zbudowanym na bazie motywu nawiedzonego domu” - napisał w recenzji Mateusz.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze