Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje film „Death Stranding”. Hideo Kojima producentem

Mamy oficjalną zapowiedź.

Death Stranding - tytuł od studia Kojima Productions - doczeka się filmowej adaptacji. Za prace nad produkcją odpowiada Hammerstone Studios oraz oczywiście sam Hideo Kojima - reżyser gry.

Jak informuje serwis Deadline, film zostanie w pełni sfinansowany przez studio Hammerstone, a rolę producentów wykonawczych pełnić będą Hideo Kojima oraz Allan Ungar. Fabuła produkcji jest na razie nieznana, mają się w niej jednak pojawić elementy oraz postacie niewystępujące w grze z 2019 roku. Tajemnicą pozostaje również obsada oraz data premiery.

Jestem niezwykle podekscytowany nową współpracą z Hammerstone Studios. To przełomowy moment dla marki i naprawdę nie mogę się doczekać działania z nimi przy Death Stranding na dużym ekranie” - mówił Hideo Kojima w wywiadzie dla Deadline.

Jesteśmy podekscytowani i zaszczyceni możliwością współpracy z genialnym i ikonicznym Hideo Kojimą przy jego pierwszej adaptacji filmowej. W przeciwieństwie do innych wielkobudżetowych adaptacji gier wideo, to będzie coś znacznie bardziej intymnego i przyziemnego. Naszym celem jest zdefiniowanie na nowo, czym może być adaptacja gry wideo, gdy ma się wolność twórczą i artystyczną. Ten film będzie autentycznym dziełem Hideo Kojimy” - dodał Alex Lebovici, założyciel studia Hammerstone.

Ekranizacja gry spod ręki Hideo Kojimy pozostawała jedynie kwestią czasu. Deweloper wielokrotnie zaznaczał, że „jego ciało w 70 procentach składa się z filmów”. Co więcej, japoński reżyser często dzielił się z fanami informacjami o tym, jakie seriale oraz filmy obejrzał.

Wygląda więc na to, że fani produkcji studia Kojima Productions zdecydowanie mają na co czekać. Przypomnijmy bowiem, że jakiś czas temu zapowiedzi doczekało się także Death Stranding 2, a więc sequel produkcji z Samem Bridgesem w roli głównej. Data premiery pozostaje nieznana, a jedyną potwierdzoną platformą, na którą trafi gra, jest PlayStation 5.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Death Stranding

PS4, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze